BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie nowa ścieżka rowerowa we Wrocławiu

Powstanie ścieżka rowerowa we Wrocławiu. W ciągu miesiąca będzie znany wykonawca oraz koszt inwestycji. Planowa otwarcie ścieżki rowerowej ma nastąpić na początku 2015 roku.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta szuka wykonawcy nowej ścieżki rowerowej na ul. Traugutta. Ma ona ułatwić przejazd w kierunku pl. Społecznego cyklistą zjeżdżającym ze wzgórza Partyzantów, czy jadącym z centrum ul. Oławską.

Zacznie się ona wysokości przejścia Oławskiego. Wytyczona zostanie częściowo na chodniku i zieleńcu wzdłuż Traugutta. Koniec będzie mieć na wysokości nowego budynku ASP, mówi Ewa Mazur. Dzięki inwestycji powstaną dwa przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu z Podwalem i Krasińskiego a pl. Społecznym.

Wykonawcę i koszt inwestycji powinniśmy poznać w ciągu miesiąca. Najwcześniej cykliści nową ścieżką rowerową pojadą na początku 2015 roku. Firma, która zwycięży w przetargu będzie miała 4 miesiące na wykonanie prac. Budowa będzie musiała być prowadzona pod nadzorem archeologicznym.

Inwestycja znajduje się na terenie średniowiecznej osady. Szacujemy, że prace archeologiczne mogą zająć około miesiąca, informuje rzeczniczka ZDIUM.

źródło i zdjęcie: www.wroclaw.pl

logo footer