BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa dolnośląskiego centrum sportu

Samorząd województwa dolnośląskiego, władze Szklarskiej Poręby i pasjonaci biegówek łączą siły na rzecz Polany Jakuszyckiej. W połowie września podpisano list intencyjny w sprawie wspierania inwestycji na Polanie. Efektem podpisania listu będzie powołanie spółki celowej, której zadaniem będzie budowa dolnośląskiego centrum sportu, a następnie zarządzanie tym obiektem.


Swoje podpisy pod dokumentem złożyli Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Julian Gozdowski - Prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów oraz Grzegorz Sokoliński - Burmistrz Miasta Szklarska Poręba. Porozumienie zostało podpisane w obecności Ireneusza Rasia - Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Budowa dolnośląskiego centrum sportu to szansa na ożywienie gospodarcze regionu oraz przeprowadzanie zawodów sportowych na najwyższym światowym poziomie - w randze mistrzostw. Polana Jakuszycka, jako główna arena Biegu Piastów i innych imprez rangi mistrzowskiej, potrzebuje inwestycji w infrastrukturę. Dzięki nim mogłaby służyć przez cały rok narciarzom, rowerzystom, amatorom i zawodowcom. Dowodem na rosnące zainteresowanie biegówkami jest np. stale rosnąca liczba uczestników Biegu Piastów. W tym roku na starcie stanęło prawie sześć tysięcy uczestników.

Władze Województwa od lat zabiegają o rozbudowę Polany. Zdecydowały się nawet na wpisanie jej do Kontraktu Terytorialnego. Będziemy mocno walczyć i przekonywać stronę rządową, że to miejsce zasługuje na dużą i kompleksową rozbudowę. Już dziś jest wizytówka Dolnego Śląska, a może stać się wizytówką całej Polski, mówił w trakcie konferencji Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Włodarz regionu dziękował także za zaangażowanie i współpracę władzom Szklarskiej Poręby i Julianowi Gozdowskiemu oraz całemu Stowarzyszeniu Bieg Piastów. Chciałbym mocno podkreślić, że funkcjonowanie spółki działającej na rzecz Polany Jakuszyckiej będzie oparte na dobrej współpracy między trzema podmiotami - samorządem województwa, miastem Szklarska Poręba i Stowarzyszeniem Bieg Piastów. Zarówno w trakcie przygotowania inwestycji, a potem w trakcie codziennego funkcjonowania obiektu będziemy korzystać ze wzajemnej wiedzy i dotychczasowych doświadczeń, mówił marszałek Przybylski.

źródło i zdjęcie: www.umwd.dolnyslask.pl

logo footer