BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Firma Atlas podpisała nową umowę sponsorską z Łódzką Areną

29 września 2014 r. na konferencji prasowej w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu w Łodzi ogłoszono wyniki konkursu na sponsora obiektu. Została nim łódzka firma Atlas, polski producent chemii budowlanej.


Łódzka firma była sponsorem hali od sierpnia 2009 roku. W lipcu, w związku ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia umowy, Miejska Arena Kultury i Sportu ogłosiła konkurs na dzierżawcę nazwy. W finale, w wyniku selekcji ofert, znalazły się dwie firmy, w tym Atlas, z którymi przedstawiciele miejskiej spółki prowadzili negocjacje.

Nowa umowa, podpisana 29 września, wygaśnie z końcem grudnia 2019 roku. Kwota sponsoringu jest objęta klauzulą tajności, jest jednak wyższa od poprzedniej, którą łódzka firma przekazywała w ramach dzierżawy nazwy obiektu.

Nieskromnie powiem, że Atlas Arena to najlepsza hala sportowo-widowiskowa w Polsce, mówi Krzysztof Maciaszczyk, Prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Tu odbywają się najlepsze koncerty, tu są najlepsi kibice i tu przeżywamy największe sportowe uniesienia. To właśnie w Atlas Arenie nasza drużyna siatkarzy rozpoczęła swój marsz po złoto pokonując w dwa dni Mistrzów Świata i  Mistrzów Olimpijskich. Nazwa Atlas Arena na stałe wpisała się w pamięć fanów muzyki i kibiców sportowych. Co najważniejsze została przez nich zaakceptowana i weszła do powszechnego użycia. A to nie zawsze się udaje.

Atlas Arena to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym mieście, ale także jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce pod kątem imprez sportowych, rozrywkowych i kulturalnych, mówi Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Atlas. Cieszymy się, że nasza oferta okazała się najlepsza i wygrała konkurs. Już za kilka dni odbędzie się w Atlas Arenie kolejna edycja sponsorowanego przez nas Międzynarodowego Festiwal Komiksu i Gier.

To sytuacja korzystna dla obu stron. Byliśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i cieszymy się z jej przedłużenia, zwłaszcza, że kwota która wpłynie z tytułu tej umowy jest wyższa od poprzedniej, dodaje Prezes Maciaszczyk.

W Atlas Arenie w ciągu 5 lat, odbyło się ponad 300 wydarzeń, w tym 95 koncertów i imprez muzycznych, 151 wydarzeń sportowych oraz 58 innych imprez kulturalnych i targowych. Przez ten okres łódzką halę odwiedziło ponad 2 270 000 gości z Polski i zagranicy. Liczne nagrody potwierdzają, że Atlas Arena to obiekt światowego formatu. Wśród nich znalazła się statuetka wręczona podczas Gali Biznesu za najlepszą inwestycję roku, Energia Kultury za koncerty Depeche Mode i Stinga czy Nagroda Biznesu Sportowego DEMES za najlepszy obiekt sportowy 2013. Atlas Arena zajmuje 6. miejsce w rankingu prestiżowego magazynu "Audience", w którym zostały umieszczony najlepsze europejskie hale widowiskowo-sportowe (łódzka hala znalazła się w zestawieniu jako jedyny tego typu obiekt w Polsce).

Firma Atlas angażuje się w wiele projektów w regionie, związanych ze sportem, kulturą i sztuką. Od grudnia 2012 roku jest sponsorem łódzkiego tenisisty, Jerzego Janowicza i organizowanej przez niego imprezy Atlas Jerzyk Cup. Wspiera również ekologiczny konkurs krasomówczy Eko-Klekot, Łódzkie Centrum Komiksu a także Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier oraz projekt Łaskie Bociany. Atlas jest także sponsorem generalnym tegorocznego 10. Międzynarodowego Festiwalu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana, który odbędzie się w dniach 14-23 listopada. W Łodzi działa Atlas Sztuki, wg tygodnika "Polityka" najlepsza galeria prywatna w Polsce.

źródło i zdjęcie: ATLAS

logo footer