BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Najwięcej przetargów w sektorze budowlanym

W drugim kwartale 2009 r. najwięcej przetargów ogłoszono na Mazowszu, najczęściej dotyczyły one drogownictwa - takie przedstawiają się główne wnioski raportu Telefonicznej Agencji Informacyjnej, która przeanalizowała i podsumowała przetargi oraz zlecenia na usługi, wykonanie i dostawy w branży budowlanej, opublikowane w Polsce w tym okresie.

Od kwietnia do czerwca 2009 r. w Polsce opublikowano ogółem 62 748 przetargów i zleceń. Porównując ten wynik z wynikiem pierwszego kwartału b.r., zauważyć można wzrost liczby publikacji przetargowych. W bieżącym kwartale ogłoszono o 7 284 przetargów więcej niż w pierwszym kwartale (od stycznia do marca 2009 roku wszystkich przetargów było 55 464). Jednak w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba przetargów spadła z 65 479.

31 060 ogłoszeń dotyczyło szeroko pojętej branży budowlanej, co stanowi 49% wszystkich przetargów. Odsetek przetargów budowlanych pozostał więc niemal na tym samym poziomie, co w I kwartale b.r. (50%). Natomiast w II kwartale 2008 roku przetargi budowlane stanowiły 68% wszystkich ogłoszeń.

Najwięcej przetargów dotyczących branży budowlanej w II kwartale b.r. ogłoszono w województwie mazowieckim (4 805). Na kolejnych miejscach znalazły się województwa śląskie (4 590), dolnośląskie (2 949), wielkopolskie (2 866) oraz małopolskie (2 697). Najmniej przetargów budowlanych ogłoszono w województwie lubuskim (786). Niektóre z ogłoszonych przetargów obejmowały więcej niż jedno województwo realizacji.

Budowlane przetargi dotyczyły głównie drogownictwa (30% ogłoszeń) oraz prac energoelektrycznych (16% ogłoszeń). Na kolejnych miejscach, pod względem popularności, znalazły się przetargi dotyczące prac budowlanych – obiekty (12% ogłoszeń) oraz prac budowlanych – usług wykończeniowych (9% ogłoszeń).

84% ogłoszeń dotyczących branży budowlanej miało formę przetargów nieograniczonych.

93% przetargów z branży budowlanej dotyczyło zleceń na usługi bądź wykonanie. Pozostałe ogłoszenia przetargowe dotyczyły dostaw.

Źródło: budownictwo.wnp.pl

logo footer