BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pińczów z nowymi obiektami sportowymi

Nowo wybudowane boiska wielofunkcyjne przy Gimnazjum nr 2 oraz gruntownie zmodernizowany Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - te obiekty rekreacyjno-sportowe, dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, oddano do użytku w Pińczowie.


W uroczystości otwarcia uczestniczył marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Zadanie wykonane w ramach projektu pn. "Rewitalizacja śródmieścia Pińczowa - budowa ogólnodostępnych boisk wielofunkcyjnych przy Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego w Pińczowie". Zadanie realizowane było w ramach programu "Rewitalizacja śródmieścia Pińczowa", którego koszt całkowity wynosił 7, 5 mln złotych, w tym dofinansowanie unijne wyniosło 4, 4 mln złotych.

Efektem prac są dwa boiska sportowe o poliuretanowej nawierzchni wraz z pełnym wyposażeniem. Ogrodzone boisko wielofunkcyjne służyć będzie do gry w koszykówkę, piłkę ręczną i tenisa ziemnego, a także piłkę nożną. Obok zlokalizowane zostało boisko do piłki siatkowej. W ramach projektu wybudowano trzytorową bieżnię wraz ze skocznią do skoków w dal. Powstała także cała infrastruktura towarzysząca, czyli oświetlenie, chodnik, droga dojazdowa do nowych obiektów sportowych, trybuny i ławki.

Druga inwestycja to "Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pińczowie". Wartość całkowita projektu wyniosła 8,7 mln zł, w tym środki Unii Europejskiej stanowiły 3,4 mln złotych. Modernizacja MOSiR polegała na gruntownej przebudowie i rozbudowie obiektu. Roboty budowlane objęły między innymi rozbiórkę istniejącego amfiteatru i budowę nowego - z widownią i pomieszczeniami sanitarnymi, budowę trybun na stadionie głównym dla 900 widzów, budowę placu zabaw, budowę i przebudowę boisk wielofunkcyjnych i plażowych wraz z trybunami ziemnymi. Przygotowany został również teren pod tor crossowo-rowerowy, a budynek sanitarno-szatniowy oraz magazyn na sprzęt zostały wyremontowane.

To bardzo potrzebne obiekty. W tej części Pińczowa powstała strefa aktywności, nie tylko dla osób młodych, ale również dla seniorów, bo są to obiekty ogólnodostępne. Moim zdaniem to jedna z ciekawszych stref rekreacyjno-sportowych w naszym województwie, położona w niezwykłym miejscu nad rzeką Nidą, mówił marszałek Adam Jarubas, gratulując władzom Pińczowa.

Burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak podkreślił, że strefa rekreacyjna nad Nidą będzie się w przyszłości wzbogacać o nowe atrakcje, w najbliższych planach jest między innymi utworzenie parku linowego. Oddane po modernizacji obiekty MOSiR-u na pewno wzbogacają ofertę turystyczną Pińczowa. Przyciągały rzesze turystów w czasach, kiedy powstały, liczymy na to, że teraz będzie podobnie, dodał burmistrz.

źródło i zdjęcie: www.wrota-swietokrzyskie.pl

logo footer