BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe place zabaw w gminie Niepołomice

W ramach rządowego programu Radosna Szkoła udało się wybudować dwa nowe place zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Niepołomice. Koszt inwestycji to 254 tysiące 800 zł.


W 2010 r. gmina Niepołomice była pierwszą gminą w województwie małopolskim, która zapoczątkowała i zrealizowała projekt Radosna Szkoła. Wówczas powstały place zabaw przy szkołach podstawowych w Niepołomicach i Zabierzowie Bocheńskim.

W tym roku udało się po raz kolejny sięgnąć po dofinansowanie. Staniątki i Wola Batorska to dwie miejscowości, w których przy szkołach powstały nowe place zabaw dla dzieci. Każdy z nich ma 240 metrów kwadratowych powierzchni, która podzielona jest na strefy do zabaw i ćwiczeń ruchowych, strefy komunikacyjne i zieloną obsadzoną roślinnością.

Place zabaw mają umożliwić dzieciom aktywność fizyczną. To miejsca różnych form zajęć ruchowych. Na nowo powstałych placach zabaw w Staniątkach i Woli Batorskiej można się wspinać, pokonywać przeszkody, przeskakiwać i huśtać się. Ważnym elementem nowych placów zabaw jest bezpieczna nawierzchnia pod urządzeniami.

Wszystkie elementy konstrukcyjne placów zabaw mają 10 lat gwarancji.

Wybudowane w Staniątkach i Woli Batorskiej place zabaw kosztowały 254 tysiące 800 zł. Pięćdziesiąt procent stanowi dofinansowanie z rządowego programu Radosna Szkoła.

źródło i zdjęcie: www.niepolomice.eu

logo footer