BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Dwa boiska i budynek socjalny powstaną w gminie Zielonki

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową trzech terenów rekreacyjnych: w Węgrzcach i na osiedlu Łokietka w Zielonkach oraz w Dziekanowicach, na które gmina Zielonki otrzymała dofinansowanie w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi ze środków PROW dystrybuowanych przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.


Kwota dotacji to 224.449 zł. Za łączną kwotę 382.611,87 zł - z dodatkowym wkładem gminy - powstaną dwa nowe boiska przy placach zabaw: na os. Łokietka i w Węgrzcach oraz budynek socjalno-gospodarczy przy istniejącym terenie rekreacyjnym w Dziekanowicach. Zakończenie projektu jest zaplanowane na 31 marca 2015.

"Zagospodarowanie terenów rekreacyjno-sportowych w gminie Zielonki: 1. Sołectwo Zielonki - budowa placu do gry w piłkę wraz z odwodnieniem, 2. Sołectwo Dziekanowice - budowa budynku socjalnego przy istniejącym boisku wraz z instalacjami wewnętrznymi i przyłączami sieciowymi, 3. Sołectwo Węgrzce - budowa boiska asfaltowego wraz z ogrodzeniem" - to pełny tytuł projektu złożonego 12 czerwca 2014 r., na który gmina Zielonki dostała dofinansowanie w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi ze środków PROW. 12 listopada wójt gminy Zielonki Bogusław Król podpisał w tej sprawie umowę w Urzędzie Marszałkowskim. W wyniku ogłoszonego przetargu inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych Halux Sp. z o.o.

Projekt zakłada trzy nowe inwestycje rekreacyjno-sportowe. Pierwszą z nich jest boisko przy placu zabaw na ul. Lawendowej na os. Łokietka w Zielonkach. Nowe boisko, o nawierzchni polipropylenowej wraz z drenażem, będzie miało wielkość 18 x 9 metrów i będzie ogrodzone przez piłkochwyty o wysokości 5 metrów.

Druga inwestycja to asfaltowe boisko w Węgrzcach o powierzchni 15 x 25 m kw. z ogrodzeniem o wysokości 4 metrów, zlokalizowane bezpośrednio przy placu zabaw położonym przy pętli autobusowej.

W Dziekanowicach przy placu zabaw i boisku asfaltowym, powstanie budynek o powierzchni użytkowej 16 m kw. mieszczący niewielkie zaplecze socjalno-gospodarcze oraz toalety. Inwestycje są prowadzone w okresie zimowym ze względu na późnojesienny, ostatni nabór na środki unijne PROW na lata 2007-2014, a zakończenie tych wszystkich trzech inwestycji jest wymagane do marca 2015 roku.

źródło i zdjęcie: www.zielonki.pl

logo footer