BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa sala sportowa w Łomży

Przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży otwarto salę sportową. Inwestycja kosztowała 9,2 mln zł, a na jej realizację udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


W 23. roku istnienia szkoły spełniają się marzenia. W końcu zyskaliśmy odpowiednie miejsce do przeprowadzenia lekcji z wychowania fizycznego, a miasto miejsce do organizowania rozmaitych imprez i to nie tylko sportowych, mówił dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Józef Przybylski podczas uroczystości oficjalnego otwarcia sali sportowej, wybudowanej przy tej szkole. Jestem przekonany, że nasza nowa hala będzie dobrze służyć zajęciom szkolnym, imprezom sportowym i kulturalnym oraz, że stanie się miejscem spotkań mieszkańców Łomży, mówił dyrektor II LO.

Budowa hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym kosztowała 9,2 mln zł. Rozpoczęła się w październiku 2013 roku i pierwotnie miała trwać do maja 2015 r., jednak dzięki zaangażowaniu głównych wykonawców, czyli firm Rodex i Instal z Białegostoku, prace udało się zakończyć już w grudniu 2014 r. W istotny sposób uzupełnia ona mapę obiektów sportowo-rekreacyjnych naszego miasta. Mogą w niej odbywać się zajęcia sportowe z piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa, a także zajęcia ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych. Przygotowane zostały pomieszczenia na siłownię i salę fitness. W ramach inwestycji wybudowano widownię na 314 miejsc siedzących oraz pomieszczenia techniczne, gospodarcze, magazynowe i socjalne, w tym pięć przebieralni, każda na około 20 osób. Na realizację inwestycji udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Główną ideą, jaka przyświecała Miastu podczas realizacji tego projektu, było zapewnienie wszechstronnego rozwoju naszej młodzieży. Bo do harmonijnego rozwoju młodego człowieka potrzebne jest zapewnienie możliwości ćwiczenia nie tylko umysłu, ale i ciała, mówił Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Zwracając się do społeczności szkolnej życzył aby ta sala stała się pomostem do lepszej przyszłości całej naszej lokalnej społeczności. Wierzę, że w gmachu tej hali sportowej odkryty zostanie niejeden talent na miarę naszych wspaniałych olimpijczyków, mówił Prezydent.

W trakcie uroczystego otwarcia odbyła się prezentacja sekcji sportowych, działających przy II Liceum Ogólnokształcącym.

źródło i zdjęcie: www.lomza.pl

logo footer