BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza Husqvarna Tour 2015!

W dniach 5-8 lutego 2015 r. na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się VIII edycja wyścigu psich zaprzęgów - Husqvarna Tour 2015. To największa w Polsce gonitwa i jedna z najważniejszych na świecie. Prawie 100 najlepszych na świecie ekip stanie na starcie wyścigu.


Husqvarna Tour to najtrudniejszy, średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów w Polsce i jeden z kilku najważniejszych na świecie. Od lat kibice, turyści górscy i entuzjaści sportów zimowych mogą cieszyć się tym widowiskiem w Polsce. Polana Jakuszycka to miejsce o wyjątkowej lokalizacji. Położona jest w otoczeniu gór, 886 m n.p.m. co sprawia, że jej klimat przypomina klimat Alp.

Listy startowe są zamknięte. Najlepsi z najlepszych maszerów z czterech stron świata staną na starcie gonitwy Husqvarna Tour 2015. 1000 psów ruszy na górskie trasy. Zapraszamy kibiców na Polanę Jakuszycką od czwartku 5 lutego do niedzieli 9 lutego. Szczególną atrakcją corocznego wyścigu Husqvarna Tour jest specjalny nocny etap. To unikatowy, wyjątkowy i zawsze pełny emocji moment! Maszerzy i zaprzęgi startują w zupełnej ciemności, oświetlając sobie drogę tylko latarkami czołowymi. Podczas kilku dni Husqvarna Tour można dostrzec wyjątkową więź jaka wytwarza się pomiędzy człowiekiem, a jego psimi przyjaciółmi. Tworzą oni, zgrany zespół! Niesamowity klimat tej imprezy pozostaje w pamięci na długi czas, komentuje Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy Husqvarna Tour 2015.

Jak to się wszystko zaczęło?
Kilkadziesiąt lat temu w małej wiosce na Alasce 160 psów i 20 maszerów zmuszonych było odbyć daleką, niebezpieczną podróż. Chcieli oni dostarczyć do wioski Nome surowicę chorym na dyfteryt. Panował tam nieprzyjazny klimat, przez zamiecie i silny wiatr człowiek mógł polegać jedynie na intuicji psa. Zwierzę nie zawiodło. W dzisiejszych czasach psy ścigają się w innych warunkach, jednak zaufanie i współpraca pomiędzy człowiekiem, a psem nie zmieniły się. Pierwsze wyścigi psich zaprzęgów odbyły się już w pierwszej dekadzie XX wieku, w Polsce zaczęły odbywać się dopiero w latach dziewięćdziesiątych.

Husqvarna Tour 2015 - czekamy na dalsze sukcesy polskich maszerów!
Wyścigi psich zaprzęgów to sport zimowy, który choć jest nietypowy, jest bardzo dobrze znany na świecie. W Polsce co roku coraz więcej kibiców cieszy się sukcesami Polaków. Tegoroczny wyścig Husqvarna Tour składa się z dwóch dystansów: trasy 30 kilometrowej i sprintu dla narciarzy biegowych na trasie 15 kilometrowej. W ubiegłej edycji w klasie nielimitowanej (podczas dystansu 30 km), na największych zaprzęgach (12 psów w zaprzęgu) III miejsce zajął Grzegorz Burzyński, który wcześniej wygrywał na tym samym dystansie w klasie 6-psów. W skijouringu, który polega na tym, że narciarz biegowy ciągnięty jest przez psy, na trzecim miejscu stanęła maszerka z Polski - Jolanta Kałat.

W tym roku również spodziewamy się sukcesów Polaków i gorąco im kibicujemy, szczególnie, że po raz pierwszy przywitamy w Jakuszycach maszerów z Norwegii - ojczyzny tego sportu w Europie! Tegoroczna edycja Husqvarna Tour bije kolejny rekord, jako "najbardziej międzynarodowy wyścig w Polsce". Tu staną na linii startu zawodnicy od Łotwy, Estonii i Norwegii, przez Austrię, Szwajcarię czy Słowenię, po Hiszpanię i egzotyczną dla nas Andorę.

RAMOWY PROGRAM
05.02.2015/ Czwartek 12:00: start do 1 etapu MID/Skj Sprint - 30 km / 15 km

06.02.2015/ Piątek
18:00: start do etapu 2 MID / Skj Sprint - 30 km / 15 km (etap nocny).

07.02.2015/ Sobota
11:00: start do etapu 3 MID / Skj Sprint - 2x 15 km / 15 km.
Od 19.00 : Wieczór Maszera w restauracji Bombaj.

08.02.2015/ Niedziela
9:30: start do etapu 4 MID/Skj Sprint - 15 km.
14:00: Oficjalna dekoracja zwycięzców wyścigu Husqvarna Tour BORDER RUSH 2015.

Konkurs na pocztówkę Husqvarna Tour 2015
Co roku w ramach Husqvarna Tour organizujemy konkurs na zaprojektowanie pocztówki Wyścigu. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski. Prace w formacie A4 wykonać można dowolną techniką (farby, mazaki, kredki, wyklejanki). Pocztówki należy przesłać do 1 lutego 2015 roku na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Gospoda Graniczna Bombaj, Jakuszyce 6, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem: "Konkurs - pocztówka Husqvarna Tour". Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 15 lutego. Odbędzie się też internetowa wystawa nadesłanych prac na m.in. stronie Husqvarna - www.husqvarna.pl.

źródło i zdjęcie: Husqvarna AB

logo footer