BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Umowa na budowę Parku Wodnego w Tychach podpisana

Umowa na budowę Parku Wodnego w Tychach została podpisana. Wykonawcą robót została firma Mostostal Warszawa S.A. Obiekt za 93 mln 180 tys. zł netto ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku.


Uroczystość podpisania umowy na budowę Parku Wodnego w Tychach odbyła się 22 grudnia 2014 r.

Tyski Park Wodny powstanie przy ul. Sikorskiego, w pobliżu Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany i będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosić będzie 16 000 m². Powierzchnia luster wody zajmie ok. 1700 m², z czego 400 m2 stanowić będą niecki zewnętrzne.

W obiekcie znajdzie się kompleks basenów sportowych z ruchomym dnem, strefa fitness, siłowni i wellness, dwupoziomowa przestrzeń rekreacyjna, unikatowe zjeżdżalnie m.in. rodzinna zjeżdżalnia pontonowa, strefa saun wewnętrznych, symulator surfingu i coś, czego w Polsce jeszcze nie było - zjeżdżalnię Aqualoop. Będzie w nim można zażyć kąpieli także w ...piwie. Ale to tylko część niespodzianek, jakie będą czekały na odwiedzających.

Park wodny w Tychach to nie tylko przestrzeń do zabawy, zależało nam na tym, by znalazła się w nim także strefa interaktywna o funkcji edukacyjnej i poznawczej, tak, by np. dzieci, mogły poprzez zabawę dowiedzieć się czegoś ciekawego np. o wodzie. Wielofunkcyjność tego obiektu jest jedną z głównych jego cech i liczymy na to, że przyciągnie mieszkańców Tychów i okolicznych miejscowości w każdym wieku. Już teraz zapraszam do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca, mówi Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.

Park wodny w Tychach ma być nie tylko atrakcyjny pod względem ilości dostępnych urządzeń, ale także cen biletów. Będzie to możliwe dzięki zastosowanym w parku innowacyjnym rozwiązaniom m.in. do produkcji energii elektrycznej i ciepła w Parku Wodnym wykorzystywany będzie biogaz powstający w Oczyszczalni Ścieków w Tychach.

źródło i zdjęcie: www.umtychy.pl

logo footer