BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kujawsko-Pomorskie w sportowej czołówce

Województwo kujawsko-pomorskie jest wśród liderów wykorzystania środków finansowych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rozbudowę bazy sportowej oraz realizację programów sportu powszechnego. Pulę rządowych funduszy na sportowe przedsięwzięcia uzupełnił w ostatnich latach wielomilionowym wsparciem z Unii Europejskiej oraz budżetu województwa.


Jak ogłosiło ministerstwo, województwo kujawsko-pomorskie znalazło się w czołowej czwórce województw, które wykorzystały w stu procentach ubiegłoroczne środki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, a ponadto zaabsorbowały dodatkowe wsparcie finansowe niewykorzystane przez inne województwa. Na Kujawy i Pomorze trafiło w sumie 11,2 miliona złotych (10,4 miliona złotych przyznane w lutym 2014 roku oraz prawie 800 tysięcy dodatkowych środków). Dzięki temu w tegorocznym rozdaniu ministerialnych funduszy może się spodziewać zwiększenia limitu środków przeznaczonych na realizację programu rozbudowy bazy sportowej w regionie.

Funduszem Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Składają się na niego środki z dopłat do stawek w grach liczbowych. Są przeznaczone między innymi na przebudowę, remonty i dofinansowanie inwestycji sportowych. W ramach funduszu dotacje dzielone są na tzw. "inwestycje strategiczne" oraz "inwestycje terenowe". W tym drugim przypadku w proces udzielania dotacji zaangażowane są samorządy województw, a warunkiem otrzymania wsparcia jest wpisanie zadania do przygotowanego przez Urząd Marszałkowski wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłym roku wsparcie trafiło na realizację 23 zadań, między innymi budowę Centrum Edukacji Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Stolnie oraz stadionu z zapleczem i urządzeniami terenowymi w Barcinie.

źródło i zdjęcie: www.kujawsko-pomorskie.pl

logo footer