BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

EURO 2012 szansą dla całego społeczeństwa

W Gdańsku dyskutowano o szansach rozwoju społecznego, dzięki organizacji finałowego turnieju piłkarskich mistrzostw Europy. Zdaniem uczestników konferencji wydarzenie to może mieć duży wpływ na życie społeczności i przynosić efekty także w dziedzinach nie związanych ze sportem.

Celem konferencji "Animacja rozwoju społecznego poprzez UEFA Euro 2012 - potencjał, wizje, kierunki" była przede wszystkim wymiana doświadczeń.

"Inwestujemy bardzo potężne publiczne pieniądze i podstawową rzeczą jest to, aby te pieniądze pracowały dla nas. Nie mówię tu tylko o zysku ekonomicznym, ale również o innych wartościach, takich jak poczucie dumy czy włączenie społeczne osób wykluczonych" - powiedziała Lider Projektu Społecznego 2012 prof. Anna Giza-Poleszczuk.

Jako przykład tego ostatniego podała zatrudnienie przy budowie stadionu w Gdańsku kilku długotrwale bezrobotnych z dzielnicy Letnica, gdzie powstaje obiekt, a która nie cieszyła się do tej pory dobrą opinią. Podkreśliła też, że "ten stadion może rzeczywiście pracować dla rozwoju społeczności. Sport jest jednym z podstawowych sposobów budowania zaufania, więzi międzyludzkiej, zdrowych relacji wzajemnych".

Zdaniem Gizy-Poleszcuk "tylko w sporcie dziecko może nauczyć się przegrywać i wygrywać. Przegrywać, tak żeby nie rozpaczać i wygrywać, tak by nikogo nie poniżać".

Gdańska konferencja była pierwszą tego typu. Idea projektu narodziła się podczas jednego ze spotkań organizatorów Euro 2012, którzy przy okazji rozmawiali z naukowcami na Uniwersytecie Warszawskim.

"To spotkanie w Gdańsku było pierwszym, ale na pewno nie ostatnim. Chcemy, żeby Poznań zobaczył co robi Gdańsk, żeby Gdańsk zobaczył co robi Wrocław. Naprawdę serce rośnie, ponieważ nie miałam pojęcia, że tyle fantastycznych rzeczy dzieje się w miastach" - dodała prof. Anna Giza-Poleszczuk.

Źródło: PL.2012


logo footer