BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przygotowania do budowy hali sportowej przy SP1 w Wolbromiu

Kończą się konsultacje w sprawie wstępnej koncepcji architektonicznej planowanej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu. W rozmowach na temat oczekiwań i potrzeb uczestniczyli oprócz fachowców ze strony urzędu także przedstawiciele społeczności szkolnej - dyrekcja, nauczyciele i rodzice.


Zgłoszone uwagi zostały uwzględnione przez projektanta i wkrótce zapadnie decyzja o rozpoczęciu procesu projektowego.

Pierwotny pomysł budowy nowej sali gimnastycznej przy szkole, powstały kilka miesięcy temu, przekształcił się w plan budowy pełnowymiarowej hali sportowej z widownią na potrzeby szkoły, ale także z możliwością wynajmu dla osób z zewnątrz, poza zajęciami szkolnymi.

Nowy obiekt ma powstać na podwórku za budynkiem szkolnym, obok istniejącej już sali gimnastycznej, która zostanie zaadaptowana na potrzeby nowego kompleksu sportowego. Zgodnie z oczekiwaniami nowa hala będzie połączona ze szkołą łącznikiem, zostanie wyposażona w stosowną ilość szatni, sanitariatów, ciągów komunikacyjnych i innych wymaganych pomieszczeń - z zastrzeżeniem, że część szkolna będzie mogła być zamknięta na okoliczność wynajmu sali osobom postronnym.

Budynek starej sali zostanie zmodernizowany, dzięki czemu obiekt znacznie zyska na funkcjonalności. Główna arena, na której będzie można uprawiać wszystkie rodzaje gier, będzie mogła być obserwowana z umieszczonej na balkonie widowni. Zgodnie z współczesnymi wymogami obiekt zostanie wybudowany w energooszczędnych technologiach, a konieczna energia będzie pozyskiwana również ze źródeł odnawialnych.

Burmistrz Adam Zielnik zakłada pozyskanie środków zewnętrznych na dofinansowanie budowy hali, a także na jej wyposażenie. W najbardziej optymistycznym wariancie budowa mogłaby rozpocząć się w przyszłym roku, jednak wszystko będzie zależało od skutecznego pozyskania przez Gminę środków finansowych.

źródło i zdjęcie: www.wolbrom.pl

logo footer