BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Drugi etap budowy basenu w Żarowie

Z początkiem marca 2015 r. ruszy drugi etap budowy basenu w Żarowie. Inwestycję dokończy wrocławska firma Saltex Europa. Została już podpisana umowa z nowym wykonawcą, oraz podpisany i odebrany został protokół przekazania terenu i placu budowy.


Nowy wykonawca, zgodnie z zapisami umowy będzie musiał zakończyć wszystkie prace do października 2016 roku. Ale możliwe, że obiekt zostanie oddany do użytku mieszkańców nieco wcześniej.

Kryta pływalnia ma być obiektem sportowo-rekreacyjnym. Według projektu basen będzie miał 25 metrów długości, a obok głównej niecki brodzik, jacuzzi i inne atrakcje dla najmłodszych. Zaprojektowany zostanie również hol wejściowy z punktem informacji i elektronicznej rejestracji wejścia oraz poczekalnia dla widowni na ponad sto miejsc.

Blok szatniowy będzie podzielony również na miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i dostosowany do ich potrzeb. W budynku powstaną także pokoje dla trenera i ratowników oraz zaplecze administracyjne i socjalne. Sama niecka wyposażona zostanie w drabinki zejściowe, system mocowań lin torowych, falstartowych i nawrotowych oraz podnośnik dla niepełnosprawnych.

Budowa kompleksu basenowego będzie kosztować 9 milionów złotych. Część środków finansowych, dokładnie 2,5 miliona złotych gmina Żarów pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Było to największe dofinansowanie, jakie przyznano dolnośląskim gminom ubiegającym się o przyznanie wsparcia finansowego na inwestycje sportowe.

źródło i zdjęcie: www.um.zarow.pl

logo footer