BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogłoszenie wyników na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku

Znamy wyniki XVII Konkursu na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku oraz Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku.


Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego ma przyjemność ogłosić wyniki XVII Konkursu na Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2014 roku oraz Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2014 roku.

Celem Konkursu jest promowanie inwestycji zwiększających bezpieczeństwo publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz mających wpływ na zwiększenie atrakcyjności i podkreślenie walorów miast i gmin lub poszczególnych obiektów architektonicznych.

Komisja ocenia zgłoszenia również pod kątem zastosowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz osiągniętych oszczędności zużycia energii elektrycznej.

Tegoroczni zwycięzcy Konkursu to:

1. W kategorii urzędy miast, gmin:

  • Urząd Miasta Rzeszowa za oświetlenie drogowe wykonane w ramach rozbudowy Alei Rejtana i ulicy Lubelskiej oraz oświetlenie świąteczne miasta.
  • Urząd Miasta Łodzi za oświetlenie fragmentu ulicy Piotrkowskiej.
  • Urząd Miejski w Świdnicy za oświetlenie i iluminację budynku dworca kolejowego w Świdnicy w związku z jego przebudową i rewitalizacją.
  • Urząd Miejski w Wejherowie za iluminację fontanny w kanale Północnym na terenie Parku Miejskiego im. Aleksandra Majkowskiego.

2. W kategorii producenci sprzętu:

  • firma LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. za wykonanie projektu i dostarczenie sprzętu oświetleniowego do Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Nagrodę specjalną otrzymał Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA Stanisław Rosa za opracowanie i wykonanie stylizowanych słupów i wysięgników, które zostały zainstalowane w Tychach na odcinku drogi krajowej nr 1 przebiegającej przez to miasto.

Łącznie nagrodzono 10 miast i gmin z terenu całej Polski oraz 3 firmy produkujące sprzęt oświetleniowy.

Jak stwierdziła Alicja Peczyńska, przewodnicząca Komisji Konkursowej: Wszystkie nagrodzone realizacje to przykład najlepszej inżynierskiej roboty, której mogą nam zazdrościć największe europejskie metropolie.

Szczegółowe wyniki konkursu oraz pełna lista wszystkich nagrodzonych dostępne są na stronie internetowej Targów ŚWIATŁO 2015

Nagrody zostaną wręczone podczas specjalnej uroczystości, w trakcie XXIII Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2015, 25 marca 2015 r. o godz. 14.00 w sali konferencyjnej C1a Centrum Wystawienniczego EXPO XXI, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

W uroczystości weźmie udział Minister Olgierd Dziekoński, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

źródło i zdjęcie: Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego

logo footer