BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wielki Konkurs Olimpijski "90 Lat Na Olimpijskim Szlaku"

Z okazji jubileuszu 90-ciu lat PKOl, Polski Komitet Olimpijski, Centrum Edukacji Olimpijskiej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie "Super Kibic - Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren", Podlaska Rada Olimpijska oraz Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim, zapraszają do udziału w Wielkim Konkursie Olimpijskim "90 Lat Na Olimpijskim Szlaku".

Tematyka konkursu "90 Lat Na Olimpijskim Szlaku"

  1. Kategoria otwarta: osiągnięcia i wyniki polskich sportowców oraz uczestników konkursów sztuki w letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich oraz problemy polskiego ruchu olimpijskiego.
  2. Kategoria szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych olimpijskie osiągnięcia i wyniki polskich zawodników na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich od 1948 roku oraz problemy polskiego ruchu olimpijskiego.

Konkurs "90 Lat Na Olimpijskim Szlaku" przeprowadzony zostanie w 4 etapach.

  • 1 etap: eliminacje szkolne (dotyczy szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych) w terminie - do dnia 30 września 2009 roku przeprowadzają szkoły gimnazjalne i ponad gimnazjalne.
  • 2 etap: eliminacje wojewódzkie we wszystkich kategoriach w dniu 24 października 2009 roku przeprowadzają departamenty, wydziały lub biura ds. kultury fizycznej, sportu i turystyki urzędów marszałkowskich danych województw w porozumieniu z kuratoriami oświaty i zarządami wojewódzkimi SZS oraz Wojewódzkimi Komisjami lub Radami Olimpijskimi. Eliminacje wojewódzkie wyłonią po trzech najlepszych w kategoriach: szkoły gimnazjalne, ponad gimnazjalne i w kategorii otwartej. 
  • 3 etap: półfinały w dniu 21 listopada 2009 roku przeprowadza Centralna Komisja Konkursu oraz Rady Olimpijskie w miejscu ich przeprowadzenia. Półfinały zostaną rozegrane w dwóch miastach: w Białymstoku i w Wysocku Wielkim (lub w Dzierżoniowie).
  • 4 etap: finał w dniu 19 grudnia 2009 roku w Warszawie w Centrum Olimpijskim - przeprowadza Centralna Komisja.

Zobacz także:

Regulamin konkursu

Protokół z eliminacji szkolnych

Źródło: www.pkol.pl

logo footer