BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Spotkanie dyrektorów Unii Europejskiej ds. sportu

Kodeks antydopingowy, doping w sporcie rekreacyjnym oraz rozwój sportu ulicznego były głównymi tematami Spotkania dyrektorów Unii Europejskiej ds. sportu, które odbyło się w Rydze.


Spotkanie, które odbywa się dwa razy do roku, podczas każdej z prezydencji w Radzie UE, jest okazją do przedyskutowania aktualnych wyzwań stojących przed sportem w UE. Tym razem dyskusja skupiła się na kwestii wdrażania znowelizowanego Światowego Kodeksu Antydopingowego. Dokument ten zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2015 r. i wymaga skutecznej implementacji.

Debata była szansą na zapoznanie się z doświadczeniami i głównymi problemami związanymi z tym procesem w poszczególnych państwach członkowskich. Największym wyzwaniem pozostają kwestie ochrony danych osobowych, przetwarzanych za pomocą specjalnego programu informatycznego ADAMS, który umożliwia pełne stosowanie programu Paszportu Biologicznego Sportowców.

Uczestnicy spotkania zwrócili również uwagę na problem dopingu w sporcie rekreacyjnym. Doping, kojarzący się z wyczynową rywalizacją sportową, często jest niedostrzegany w obszarze sportu dla wszystkich, dlatego, jak przekonywali przedstawiciele państw członkowskich, warto prowadzić działania edukacyjne, budujące świadomość zagrożeń wynikających z zażywania tego typu substancji.

Prezydencja łotewska podkreśliła również wzrost znaczenia sportu ulicznego, czyli takich dyscyplin jak np. parkour, jazda na deskorolce, uliczna piłka nożna, czy street workuout, które stają się coraz bardziej popularne. Mając potencjał docierania do szerokiego grona młodych ludzi, sport uliczny, może stanowić narzędzie nie tylko rozwoju osobistego jego uczestników, ale także wpływać na poprawę spójności społecznej.

Spotkanie dyrektorów Unii Europejskiej ds. sportu odbyło się 17 lutego 2015 r.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer