BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Prace przy budowie basenu w Przechowie

W szybkim tempie postępują prace przy budowie basenu w Przechowie. Powstała już drewniana konstrukcja i budowlańcy kładą dach. Basen ma powstać do końca września 2015 r.


Po rozbiórce, ze starej pływalni pozostała jedynie niecka do pływania. Wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej nadal jest w doskonałym stanie i był to jeden z głównych argumentów, przemawiających za budową nowego obiektu w miejscu dotychczasowego. Tym bardziej, że przy tego rodzaju inwestycjach to właśnie konieczność zakupu nowej niecki stanowi jeden z największych wydatków.

Kładziemy obecnie blachy dachowe, które zostaną później ocieplone. Trwają też prace związane z rozprowadzaniem kanałów wentylacyjnych i sieci elektrycznej, wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Basen ma powstać do końca września 2015 r. Jego powierzchnia zwiększy się z 1260 do 2700 m kw. (sama tylko powierzchnia użytkowa będzie miała 1660 m kw.). Wewnątrz, oprócz głównej niecki, będzie także basen do nauki pływania oraz szereg atrakcji wodnych: rwąca rzeka, dysze do masażu, jacuzzi i gejzery.

Jednym z atutów pływalni będzie dwupoziomowa zjeżdżalnia - jedna o długości 40 m i druga 75 m. Nie zabraknie również bufetu, salki fitness, gabinetu masażu i widowni.

Przetarg na remont pływalni wygrało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud z Bydgoszczy, które zaproponowało najkorzystniejszą ofertę. Budowa basenu w Przechowie, z wykorzystaniem istniejącej niecki i infrastruktury, będzie kosztowała 15,2 mln zł. To o 6 mln zł mniej niż trzeba by było zapłacić za postawienie nowego basenu w innym miejscu.

źródło i zdjęcie: www.swiecie.eu

logo footer