BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Wiosenne porządki - przywróć trawnikowi dawny blask

Marzec to czas renowacji naszego ogrodu. Jeśli chcemy by wyglądał pięknie i zdrowo - czeka nas dużo pracy. Aby ją sobie ułatwić warto sporządzić plan tego co chcielibyśmy zrobić i wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. GARDENA radzi jak przygotować się do nadchodzącego sezonu w ogrodzie.


Wielkie sprzątanie

Promienie słoneczne coraz częściej witają w naszym ogrodzie, jednak stopiony śnieg odkrył różne niedoskonałości naszego trawnika. Usunięcie śmieci, suchych patyków, czy pozostałości obumarłej trawy to pierwszy krok w stronę zadbanego i czystego trawnika. Wózek ogrodowy Gartenmobil usprawni tę pracę. Regulowany uchwyt na worek ułatwia napełnianie na ziemi redukując ciągłe schylanie się. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ w łatwy sposób można je wykorzystać jako taczkę do transportu ciężkich skrzynek.

Grabienie

Grabienie należy wykonać starannie lecz bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić osłabionej po zimie murawy. Najlepiej użyć w tym celu grabi, które mają regulowany odstęp między zębami, ponieważ usuniemy dzięki nim zarówno niewielkie jak i duże odpady. Takie wyczesanie trawnika napowietrzy i pobudzi do lepszego wzrostu. Jeśli zauważyliśmy grubą warstwę obumarłej trawy, przypominająca filc należy przeprowadzić wertykulację. Zabieg ten polega na spulchnianiu gleby za pomocą wertykulatora.

Nawożenie

Kolejnym zabiegiem regenerująco-pielęgnacyjnym w naszym ogrodzie jest nawożenie trawnika. Po zimie powinniśmy dostarczyć mu jak najwięcej składników mineralnych takich jak: azot, fosfor i potas. Sprawią one, że trawa będzie zielona, silna i odporna na susze, przymrozki i choroby. Siewnik GARDENA Classic idealnie nadaje się do równomiernego rozsiewu nawozu na trawnikach o powierzchni do 300 m². Dzięki tabeli z informacjami o dozowaniu, można dokładnie wyregulować wielkość nawozu. Gwarantuje to wysypywanie się odpowiedniej ilości przez cały czas naszej pracy, informuje Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA. Pamiętajmy, aby na koniec obficie podlać trawnik, dzięki czemu składniki mineralne lepiej się wchłoną.

Mycie

Naszą uwagę powinniśmy poświęcić także dokładnemu usunięciu zabrudzeń z tarasu, podjazdu, mebli ogrodowych, czy szklarni. Po ręcznym pozbieraniu zanieczyszczeń i zamieceniu, czas na mycie. Najpierw wykorzystajmy wodę pod ciśnieniem, następnie za pomocą szczotki i preparatów czyszczących usuńmy ciężkie plamy i zabrudzenia. GARDENA w swojej ofercie posiada szereg narzędzi, które ułatwią tę pracę. Obrotowe szczotki, myjki czy zraszacze wraz z trzonkami tworzą praktyczny Cleansystem. Jeden trzonek umożliwia przedłużenie wszystkich narzędzi z serii. Tak więc, raz możemy go użyć w szczotce do szorowania na przegubie, a następnie w myjce do okien ze ściągaczem. System ma również trzonki przepływowe które pozwalają na dostarczanie wody z płynem bezpośrednio do szczotki.

źródło i zdjęcie: GARDENA

logo footer