BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Poznań walczy!

Takie zapewnienie podczas spotkania w Centrum Olimpijskim PKOl skierował do kilkudziesięciu zebranych, przedstawicieli polskich związków sportowych, Ryszard Grobelny - prezydent grodu Przemysława.

Zgromadzeni poznali nieco szczegółów ze strategii przygotowywanej właśnie kampanii promującej Poznań jako kandydata do goszczenia w roku 2014 II Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Jak wiadomo, już w roku przyszłym w Singapurze odbędzie się pierwsza edycja tej, powstałej z inicjatywy szefa MKOl Jacquesa Rogge’a, imprezy dla nastoletnich sportowców z całego świata.

Fakt, że pierwsze igrzyska odbędą się właśnie w Singapurze stawia na uprzywilejowanej pozycji właśnie stolicę Wielkopolski, a więc - miasto w Europie - na kontynencie, na którym ruch olimpijski rozwinięty jest najsilniej. Konkurentami nadwarciańskiego grodu będą: chiński Nanjing i meksykańska Guadalajara. Zdaniem nie tylko gospodarzy Poznania, ich miasto ma w tym wyścigu szanse największe.

Do opracowania strategii walki o tak prestiżową młodzieżową imprezę miasto zaangażowało międzynarodową firmę TSE Consulting, doświadczoną w wielu podobnych działaniach w przeszłości. Jej przedstawicielka, podobnie jak prezydent Grobelny i wiceprezes PKOl Andrzej Kraśnicki, zaapelowali do przedstawicieli środowiska sportowego, aby przy różnych okazjach wsparli wysiłki Poznania i włączyli się do lobbowania na rzecz kandydatury tego miasta.

Reprezentanci kilku związków apel ten podchwycili i niemal od razu poczęli sypać listą imprez, konferencji i kongresów, na których będą obecni, zapewniając przy tym, że spotkania z ludźmi sportu innych państw wykorzystają do promowania stolicy Wielkopolski. Padł nawet pomysł, aby kilka polskich ekip sportowych, na różne imprezy wyposażyć w koszulki z napisem „Poznań 2014” i inne gadżety, po to by nazwa polskiego miasta kojarzyła się rywalom, kibicom, działaczom i sędziom z olimpijską młodzieżową imprezą.

Prezydent Grobelny podkreślił, że Poznań już dysponuje stosunkowo bogatą jak na warunki polskie bazą sportową; część zawodów będzie też chciał zlokalizować na rozległych i znakomicie „uzbrojonych” w infrastrukturę (media, komunikacja, łączność) terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do dyspozycji uczestników II MIO będzie już także przebudowywany na EURO 2012 miejski stadion przy ul. Bułgarskiej. Kilka innych aren będzie musiało przejść niezbędną modernizację lub tylko kosmetykę. W każdym razie miasto tego wyzwania się nie boi.

Już 4 września br. Poznań ma złożyć w siedzibie MKOl w Lozannie pełną dokumentację aplikacyjną (a oczekuje, że znajdą się w niej także listy rekomendacyjne od większości polskich związków sportowych) a potem będzie się już przygotowywać do ostatecznej, 15-minutowej prezentacji swej kandydatury na forum 122 sesji MKOl w Vancouver. Właśnie w Kanadzie, na kilka dni przed inauguracją najbliższych zimowych igrzysk olimpijskich, zapadnie decyzja o tym, kto w roku 2014 zorganizuje młodzieżowe igrzyska letnie.

Źródło: www.pkol.pl
Fot. szymonsikora.pl

logo footer