BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kamery w Vancouver

Ukazujący się w mieście najbliższych zimowych igrzysk dziennik „The Vancouver Sun” poinformował, powołując się na miejscowe służby bezpieczeństwa publicznego, że na okres lutowych igrzysk w pobliżu wszystkich aren zawodów sportowych, zostanie zamontowane ponad 900 kamer telewizyjnych.

Ich zadaniem będzie „monitorowanie tego co dzieje się po sąsiedzku” - a wszystko po to aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa uczestnikom i gościom igrzysk.

Sami mieszkańcy Vancouver pomysł przyjęli bez większego entuzjazmu, obawiając się, że już po igrzyskach „Wielki Brat” zbyt chętnie będzie ich podpatrywał. Organizatorzy igrzysk odpowiadają jednak, że wcale tak nie będzie (kamery będą jedynie na czas igrzysk wypożyczone przez miasto), a na ulicach być może pozostaną tylko nieliczne  kamery, mające za zadanie m.in. ułatwić miejscowej policji reagowanie na uliczne korki lub wypadki drogowe.

Jednocześnie gospodarze zapowiedzieli wyznaczenie na terenie miasta Vancouver kilku specjalnych „Stref Swobodnej Wypowiedzi”, w których reprezentanci wszelkich grup pragnących w czasie igrzysk organizować jakiekolwiek protesty czy manifestacje będą mogli do woli głosić swoje poglądy. W „Strefach” będą mieli zapewnione miejsce do wystąpień i niezbędną asystę służb porządkowych. Od protestujących będzie się jednak wymagać aby ich manifestacje miały charakter pokojowy i nie naruszały obowiązujących w Kanadzie przepisów prawa.

Źródło: www.pkol.pl

logo footer