BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe boisko sportowe oraz siłownia zewnętrzna w Bytomiu-Stolarzowicach

Na początku maja w Bytomiu-Stolarzowicach otwarto kolejne wielofunkcyjne boisko sportowe wraz z siłownią zewnętrzną. Inwestycja wyniosła przeszło 340 tysięcy zł. Jest to już 11 boisko wielofunkcyjne, który oddano do użytku, w ciągu ostatniego roku.


Cieszę się, że z każdym rokiem przybywa w naszym mieście obiektów sportowych. Dzięki rozwojowi infrastruktury sportowej młodsi i trochę starsi mogą nie tylko spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim realizować sportowe marzenia i szlifować talenty, mówił podczas otwarcia boiska Prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Otwarte wielofunkcyjne boisko ma wymiary 34 na 17 metrów. Zamontowano na nim piłkochwyty oraz urządzenia sportowe (kosze, bramki i słupki do siatkówki). Wartość inwestycji wyniosła prawie 234 tysiące złotych.

Podczas inwestycji przy Gimnazjum nr 15 w Bytomiu-Stolarzowicach nie zapomniano także o dorosłych mieszkańcach dzielnicy. Dla nich wybudowano siłownię zewnętrzną, składającej się 8 urządzeń do ćwiczenia fitnessu, mięśni brzucha oraz nóg. Dodatkowo przy siłowni powstały stoły do gry w szachy, karty i warcaby. Inwestycja kosztowała budżet gminy prawie 110 tysięcy złotych.

Warto wspomnieć, że w 2014 roku do dyspozycji bytomian oddano kilkanaście obiektów sportowych, w tym między innymi: boiska wielofunkcyjne, minisiłownie oraz park liniowy w Szombierkach. Dzięki temu z roku na rok poprawia się stan infrastruktury sportowej w mieście, a dzieci, młodzież i dorośli mogą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

W sumie na wszystkie obiekty sportowe w ubiegłym roku wydano prawie 5 mln złotych!

źródło i zdjęcie: www.bytom.pl

logo footer