BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

B&B Hotels Polska rozpoczyna budowę hotelu w Łodzi

Trzecia co do wielkości sieć hoteli ekonomicznych w Europie - Grupa B&B Hotels - kontynuuje rozwój w Polsce i startuje z kolejną inwestycją. Hotel B&B w Łodzi pierwszych gości przyjmie w ostatnim kwartale 2016 roku. Budowę zrealizuje firma CFE Polska, należąca do belgijskiej Grupy CFE.


Nowy hotel sieci B&B powstanie na działce o powierzchni 1600 m², zlokalizowanej w samym sercu miasta. Klasyczna, subtelna w swej prostocie i elegancji bryła o kubaturze ok. 17 000 tys. m² wyrośnie przy al. Kościuszki 14, doskonale korespondując ze starą śródmiejską zabudową. Realnych kształtów autorskiej wizji Jolanty Halagardy z pracowni projektowej Arbapol nada firma CFE Polska, której Grupa B&B Hotels powierzyła realizację swojej łódzkiej inwestycji.

CFE Polska istnieje na polskim rynku budowlanym od niemal dwudziestu lat. Jako generalny wykonawca, CFE Polska posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów mieszkaniowych, handlowo-usługowych oraz hotelarskich, realizowanych przy użyciu nowoczesnych technologii i najwyższej jakości materiałów. Każda inwestycja prowadzona przez CFE Polska spełnia najwyższe wymogi architektoniczno-budowlane, kładąc duży nacisk na kulturę bezpieczeństwa oraz przyciągając uwagę elegancją, niepowtarzalnością realizowanego projektu i wysokim standardem wykonania. Obecnie CFE Polska realizuje m.in. rozbudowę centrum handlowego Promenada w Warszawie, nowoczesny kompleks budynków mieszkalnych "Cztery Oceany" w Gdańsku oraz luksusowe apartamenty "Marina Royale" w Darłówku Zachodnim.

O wyborze generalnego wykonawcy decydowało doświadczenie oraz analiza kluczowych warunków proponowanej współpracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że budowa rusza co pozwoli, aby pierwsi goście mogli zameldować się w hotelu pod koniec 2016 roku, mówi Beatrice Bouchet, Prezes B&B Hotels Polska. 

Siedmiokondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej ok. 4000 m² pomieści 149 komfortowych pokoi o wysokim standardzie, w tym między innymi pokoje dla osób niepełnosprawnych i pokoje rodzinne. Każdy z pokoi zapewni wysoki komfort wyposażenia, nowoczesny wystrój jak również darmowe szybkie bezprzewodowe łącze internetowe. Hotel B&B w Łodzi udostępni również salę konferencyjną o powierzchni 50 m², wyposażoną w nowoczesny sprzęt multimedialny. W projekcie przewidziane są także podziemne oraz naziemne miejsca parkingowe dla gości hotelowych, które z pewnością będą dużym ułatwieniem dla osób podróżujących samochodem.

W Polsce przeżywamy rozkwit segmentu ekonomicznego w sektorze hotelarskim. Obserwujemy rozwój segmentu podróży służbowych, również turyści coraz częściej doceniają ofertę hoteli ekonomicznych. W obu grupach na znaczeniu wciąż zyskuje relacja jakości do ceny - nikt nie lubi przepłacać, a jednocześnie nie chce zaniżać oczekiwań i wymagań co do proponowanych standardów. Nasi goście znajdują w hotelach sieci B&B wszystko, czego potrzebują do efektywnej pracy i przyjemnego odpoczynku - dobrze wyposażone pokoje z wygodnym łóżkiem, biurkiem i łazienką, bogaty bufet śniadaniowy, bezpieczny parking i bezpłatny dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu, a co istotne, wszystko to w bardzo przystępnej cenie, wyjaśnia Beatrice Bouchet.

Hotel B&B w Łodzi będzie kolejnym tego typu obiektem w Polsce. Po otwarciu dołączy on do uruchomionych już hoteli w Toruniu, Warszawie i we Wrocławiu, a także do planowanego obiektu w Katowicach, którego otwarcie zaplanowano również w 2016 roku.

źródło i zdjęcie: www.hotelbb.pl

logo footer