BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Modernizacja krytej pływalni w Ciechanowie

Wiceminister sportu i turystyki Bogusław Ulijasz odwiedził Ciechanów na zaproszenie prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Wiceminister wręczył symboliczny czek na 500 tysięcy złotych, które kilka dni temu przyznano miastu na modernizację krytej pływalni z ministerialnego programu.


Wizyta była okazją do podziękowania za dofinansowanie, które pokryje połowę kosztów związanych z modernizacją basenu. Obiekt ten od początku swojego istnienia, czyli od 19 lat, nie przeszedł żadnego gruntownego remontu.

Mamy bardzo wielu młodych ludzi, którzy uprawiają tu sport i osiągają duże sukcesy na arenie ogólnopolskiej. Myślę, że dzięki modernizacji krytej pływalni te osiągnięcia z roku na rok będą coraz lepsze i nasze miasto będzie miało się czym pochwalić, podkreślał prezydent Krzysztof Kosiński.

Prezydent zapowiedział, że do ministerstwa będzie kierował kolejne wnioski o dofinansowania związane z inwestycjami sportowymi. Wiceminister podkreślał, konieczność wspierania aktywności fizycznej wśród mieszkańców.

Gratuluję tej inwestycji, mam nadzieję, że te środki to będzie początek inwestycji sortowych, a już niedługo Ciechanów będzie miejscem nie tylko wyremontowanej pływalni, ale również ośrodkiem i lekkiej atletyki i sportów drużynowych, powiedział wiceminister Bogusław Ulijasz.

Szczegóły dotyczące remontu przedstawił dyrektor MOSiR, Jerzy Omieciński. Zostanie wymieniona ślusarka okienna, oświetlenie, zmodernizowany zostanie system ogrzewania, wymienione będą siedziska dla zawodników i okładziny na plażach basenowych oraz udoskonalony zostanie system pomiaru czasu, wyliczał dyrektor Jerzy Omieciński.

Po konferencji zaproszono wiceministra do środka, pokazano mu krytą pływalnię, omówiono sprawy, związane z planowanymi działaniami inwestycyjnymi.

źródło: www.msport.gov.pl, www.umciechanow.pl
zdjęcie: www.umciechanow.pl

logo footer