BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rusza budowa boiska w Mińsku Mazowieckim

W połowie maja 2015 r. w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na budowę boiska przy ul. Budowlanej. Wykonawcą robót będzie firma GARDENIA Sport Sp. z o.o., a wartość inwestycji oszacowano na ponad 4 mln. zł.


14 maja 2015 r. w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na budowę boiska przy ul. Budowlanej. Dokumenty sygnowali - po stronie Miasta burmistrz Marcin Jakubowski, po stornie wykonawcy Tomasz Bernat Prezes Zarządu w firmie GARDENIA Sport Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

W spotkaniu wzięli również udział z-ca burmistrza Krzysztof Michalik, Dyrektor MOSiR Robert Smuga oraz Bartosz Mazanka przedstawiciel MKS Mazovia. Firma GARDENIA już realizowała zadania w Mińsku Mazowieckim, m.in. budowę boiska przy SP nr 2, czy korty tenisowe przy ul. Wyszyńskiego. Według prezesa Tomasza Bernata stadion mieści się w znakomitej lokalizacji, a takich obiektów nie ma w kraju za wiele.

Nowe boisko w Mińsku Mazowieckim (o wymiarach 115,55 x 72,68 m i nawierzchni z trawy syntetycznej) będzie dostosowane do gry w piłkę nożną oraz rugby. Zostanie wyposażone w system drenażu, w stałe bramki o wymiarach 7,32 x 2,44 m i demontowalne bramki do rugby. Za bramkami zainstalowane zostaną piłkochwyty o wysokości 6 m. Wokół boiska wykonana zostanie bieżnia okrężna czterotorowa, a prosta sześciotorowa o nawierzchni poliuretanowej.

W północnym zakolu znajdzie się skrót do biegów z przeszkodami z rowem z wodą, zeskocznią do skoku w dal i trójskoku oraz rzutnia do pchnięcia kulą. W południowym zakolu skocznia do skoku wzwyż. Bieżnia będzie miała po zewnętrznym obwodzie pas bezpieczeństwa szerokości 1 m.

Na skarpie, po zachodniej stronie głównej areny, będzie czterorzędowa, odkryta trybuna dla 316 widzów. Dla bezpieczeństwa użytkowników trybuny oddzielone będą od bieżni barierami o wysokości 120 cm. Cały zespół będzie oświetlony.

Projekt boiska opracowany został przez firmę Woźnicki, Zdanowicz Architekci z Warszawy.
Wykonawcą robót będzie GARDENIA Sport Spółka z o. o. z siedzibą w Warszawie.
Wartość robót budowlanych wyniesie 4 280 547,33 zł.
Umowny termin zakończenia realizacji inwestycji to koniec lutego 2016 roku.

źródło i zdjęcie: www.minsk-maz.pl

logo footer