BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Zmodernizowany basen w Mościcach otwarty

Po ponad dwuletnim remoncie otworzono Miejski Dom Sportu. Modernizacja kosztująca 10 mln złotych pozwoliła na kompleksową przebudowę całego obiektu.


Remont istniejących budynków zawsze jest trudniejszy. Wiele pokoleń uczyło się tutaj pływać, dlatego cieszę się, że basen ponownie będzie służył wszystkim mieszkańcom, mówił podczas uroczystego otwarcia Miejskiego Domu Sportu prezydent Roman Ciepiela.

Modernizacja obejmowała nie tylko baseny, sale treningowe, szatnie i zaplecza sanitarne, lecz również miejsca, które dotychczas służyły jako pomieszczenia techniczne. Dzięki temu w Miejskim Domu Sportu znalazła się również kręgielnia oraz sala taneczna.

Cieszę się, że pieniądze publiczne kierowane są na sport masowy. Dzięki temu każdy mieszkaniec może skorzystać z obiektu, a nie tylko wąska grupa osób, podkreślał radny Tadeusz Gancarz, przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji. Projekt przebudowy opracowywano na podstawie projektu archiwalnego. Dokumentacja nie zgadzała się z tym, co faktycznie wykonano, Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR, opowiadał o trudnościach, które napotykano w związku z modernizacją.

Naszym celem było ograniczenie kosztów przyszłej eksploatacji. Obecnie do ogrzania będzie o 206 m³ wody mniej, dodaje dyrektor Rusnarczyk. W tym celu usadowiono nową nieckę basenową, na dnie starej, jednocześnie wykorzystując miejsce pod odpowiednie instalacje.

Parter obiektu jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poprawy wymaga dostępność drugiego piętra, na którym znajduje się galeria nad halą sportową i basenem, a także kawiarnia. Zamierzam zasugerować kilka rozwiązań, które poprawią funkcjonalność obiektu. Będę czuwał nad tym, żeby z piętra obiektu mógł korzystać każdy, mówił Andrzej Ziembowski, konsultant ds. osób niepełnosprawnych. Dyrektor Rusnarczyk zapowiedział, że planowany jest zakup wózka schodowego, który umożliwi dostanie się na piętro wszystkim użytkownikom.

Przypomnijmy, że obiekt został wybudowany w latach 1965-1966. Miejski Dom Sportu wymagał gruntownej modernizacji. Przebudowa wyniosła ok. 10 mln złotych. Część kosztów dofinansowania pochodziło z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

źródło i zdjęcie: www.tarnow.pl

logo footer