BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Adam Korol nowym Ministrem Sportu i Turystyki

Minister Sportu i Turystyki Adam Korol został uroczyście przywitany w siedzibie Ministerstwa przez swojego poprzednika Ministra Andrzeja Biernata.


Minister Adam Korol urodził się 20 sierpnia 1974 roku. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Jeden z najwybitniejszych polskich wioślarzy. Pięciokrotny olimpijczyk, wielokrotny złoty medalista Mistrzostw Świata oraz medalista Mistrzostw Europy. Osada, w której pływał Adam Korol w 2006 roku została uznana za najlepszą męską załogę przez Międzynarodową Federację Wioślarską FISA.

Po skończeniu kariery sportowej w wioślarstwie po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie jego pasją stało się bieganie. Wystartował w trzech prestiżowych maratonach. Jego rekord życiowy wynosi 2 godz. 49 min.

Od lat jest związany zawodowo z Zakładem Teorii Sportu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Przewodniczy Radzie Zawodniczej przy Polskim Komitecie Olimpijskim oraz jest Wiceprzewodniczącym Gdańskiej Rady Sportu. Pełni także funkcję Wicedyrektora do Spraw Sportowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku. Niedawno został koordynatorem Programu Kadry B w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich. W ostatnim czasie czynnie uczestniczył w szkoleniu juniorów na zgrupowaniach PZTW.

Ma żonę Dagmarę i dwoje dzieci - córkę Julię i syna Szymona.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer