BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ogłoszono przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego w Radomiu

Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę wielofunkcyjnego boiska przy I LO im. Mikołaja Kopernika w Radomiu. To jedna z inwestycji, które znalazły się tegorocznym budżecie obywatelskim.


Projekt zakłada budowę boiska o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 16 x 32 m. oraz bieżni dwutorowej o długości 72 m. Wykonawca będzie musiał również zająć się wykonaniem piłkochwytów, skoczni do skoku w dal, zagospodarowaniem terenu, w tym wyłożeniem chodników kostką brukową, a także wyposażeniem boiska.

Boisko będzie nowoczesne. Zmieści się na nim plac do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, a także do gry w tenisa, mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Projekt, jak podkreśla wiceprezydent, był obarczony wieloma ograniczeniami. Boisko będzie nieco mniejsze, niż pierwotnie zakładali wnioskodawcy. Jest to związane z tym, że przyszkolny plac jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który określa maksymalne wymiary boiska.

Ponieważ teren znajduje się w strefie nadzoru konserwatorskiego, zlecone zostały badania archeologiczne poprzedzające ogłoszenie przetargu i samą budowę. Konserwator zabytków zlecił bardzo szczegółowe badania, które skrupulatnie wykonano. Następnie sporządzono raport, który konserwator zaopiniował pozytywnie. Dzięki temu mogliśmy ogłosić przetarg i już jesienią będziemy się mogli cieszyć nowym boiskiem, dodaje wiceprezydent Frysztak.

Projekt "Chcemy Orlika dla Kopernika" w głosowaniu na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego zdobył ponad 16,5 tysiąca punktów. Zagłosowało na niego 3.490 osób.

Zwycięzca przetargu na budowę boiska wielofunkcyjnego w Radomiu będzie miał czas do 30 września.

źródło: www.radom.pl
zdjęcie: kopernik.radom.pl

logo footer