BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe boisko w Świętoszówce

Pod koniec czerwca 2015 r. w Świętoszówce, oddano do użytku nowoczesne boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią lekkoatletyczną i zeskokiem skoku w dal. To już 21. boisko wybudowane w gminie Jasienica.


Boisko w Świętoszówce ma poliuretanową nawierzchnię, jego płyta mierzy 42 metrów długości, 22 szerokości, co zupełnie wystarczy, aby dwie klasy mogły obok siebie rozgrywać mecze koszykówki. Oprócz tego można tu grać w piłkę ręczną, a po ustawieniu słupków i rozciągnięciu siatki także w siatkówkę. Całość jest ogrodzona.

Z drugiej strony nowego boiska jest bieżnia lekkoatletyczna długości 60 m, a na jej przedłużeniu piaskownica do skoku w dal. Całość kosztowała ponad 470 tys. zł, z czego 100 tys. pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, reszta z budżetu gminy.

W ostatnich latach wybudowaliśmy osiem sal gimnastycznych i 21 boisk. Przykładamy bowiem wielką wagę do prawidłowego rozwoju młodego pokolenia, mówi wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna, przypominając, że w czerwcu minęła 10. rocznica wybudowania dużej hali sportowej przy szkole w Jasienicy. Sale sportowe i boiska, najczęściej budowane przy szkołach, szybko stają się w sołectwach centrami rekreacyjno-sportowymi, nie tylko w czasie zajęć WF-u. Do późnych godzin wieczornych, również starsza młodzież i dorośli mają dostęp do tych obiektów.

Do tego należy doliczyć remonty i przebudowy szkół oraz ich coraz lepsze wyposażanie, także to, że przybywa zajęć pozalekcyjnych, nie tylko sportowych. Dbamy bowiem nie tylko o właściwy rozwój dzieci i młodzieży pod względem kultury fizycznej, ale i zdobywanej przez nich wiedzy, dodaje wójt Pierzyna, przypominając, że tylko w Świętoszówce w ostatnim okresie szkoła kosztem 420 tys. zł przeszła termomodernizację. Wcześniej zbudowano tutaj salę gimnastyczną, powstał też nowoczesny plac zabaw.

źródło i zdjęcie: www.jasienica.pl

logo footer