BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przebudowa stadionu w Częstochowie

Stadion przy ul. Limanowskiego w Częstochowie zostanie częściowo zmodernizowany - zgodnie z zaleceniami PZPN, wydanymi na okoliczność ewentualnego awansu na wyższy szczebel ligowy. Taką decyzję - na wniosek prezydenta - podjęli częstochowscy radni podczas ostatniej przedwakacyjnej sesji.


Jeszcze w trakcie rozgrywek ligowych, częstochowski stadion wizytował ekspert ds. infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej - Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Po przeprowadzeniu kontroli obiektu przesłał raport zawierający zalecenia, które należy zrealizować w przypadku awansu Rakowa Częstochowa do pierwszej ligi.

Mimo, że klub ostatecznie do I ligi w tym sezonie nie awansował, władze miasta zdecydowały o wygospodarowaniu w tegorocznym budżecie środków na realizację większości zaleceń zawartych w raporcie. Część z nich dotyczy wymogów I-ligowych, część - działań niezbędnych do wykonania także przed rozpoczęciem nowego sezonu Rakowa w II lidze piłkarskiej.

Prezydent miasta w ramach zmian w budżecie zaproponował na dostosowanie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego "Raków" do wymogów licencyjnych PZPN - w ramach dotacji dla MOSiR - 330 tys. zł. Jego propozycję zaakceptowali częstochowscy radni.

Zaplanowaliśmy, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, szerszy zakres prac, aby - oprócz spełnienia wymogów PZPN - poprawić także komfort kibiców oraz bezpieczeństwo zawodników i sędziów, mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Dlatego MOSiR dodatkowo zamówi, zamontuje lub zleci wykonanie:

 • ponad 1000 fotelików dla kibiców,
 • tunelu dla zawodników i sędziów,
 • dodatkowego punktu kasowego;
 • dodatkowej bramofurty podwójnej.

W celu realizacji norm licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej (w tym w ramach przygotowań do ewentualnej gry Rakowa w sezonie 2016/2017 w I lidze) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zrealizuje następujące zadania remontowo-inwestycyjne oraz porządkowe:

 • naprawa podłoża trybuny zachodniej,
 • przygotowanie platformy dla osób niepełnosprawnych z opiekunami,
 • wygrodzenie wewnętrzne terenu,
 • ustawienie kontenera - punktu pomocy przedmedycznej dla kibiców,
 • modernizacja systemu monitoringu telewizyjnego,
 • naprawa tynków zewn. i wewn. tunelu pod trybuną VIP,
 • wykonanie dodatkowej bramy i wjazdu na stadion,
 • przygotowanie pulpitów dla dziennikarzy.

Montaż części zaplanowanych siedzisk i naprawa trybuny już się rozpoczęły, pozostałe prace będą w większości możliwe do wykonania przed pierwszym meczem Rakowa w Częstochowie w II lidze w sezonie 2015/2016.

Zaplanowanie najbardziej kosztownych zadań inwestycyjnych związanych z potencjalną grą Rakowa w I lidze, jak wykonanie zadaszenia trybun na minimum 500 miejsc oraz montaż instalacji sztucznego oświetlenia na stadionie, będzie brane pod uwagę w toku prac nad przyszłorocznym budżetem Miasta Częstochowy.

źródło i zdjęcie: www.czestochowa.pl

logo footer