BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Innowacyjne rozwiązania Geberit w budynkach użyteczności publicznej

Produkty marki Geberit można spotkać w wielu znanych obiektach w całej Polsce. Oto kilka wybranych miejsc, które wykorzystały najwyższą technologię sanitarną oraz instalacyjną Grupy Geberit.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Realizacja pomysłu stworzenia muzeum trwała 21 lat, aby w październiku 2014 roku obiekt został oddany zwiedzającym. Powierzchnia użytkowa zajmuje blisko 13 tysięcy metrów kwadratowych, a autorem projektu architektonicznego jest fiński projektant Rainer Mahlamäki.

Budowę Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wsparła marka Geberit, której najwyższej jakości technologie wykorzystane zostały w systemach instalacyjnych, kanalizacyjnych oraz odwadniania dachów. Przy budowie muzeum zostały zastosowane następujące produkty: stelaże Geberit Duofix, przycisk spłukujące Geberit Sigma01, system odwadniania dachów Geberit Pluvia, system kanalizacji niskoszumowej Geberit Silent-db20 oraz maty izolacji akustycznej Geberit Isol.

Nowa siedziba Muzeum Śląskiego

Kolejnym obiektem, którego część realizacji przejęła marka Geberit, jest Muzeum Śląskie w Katowicach. Budynek do użytku oddano pod koniec czerwca 2015 roku. Autorem projektu architektonicznego jest austriacka pracownia Riegler Riewe Architekten. Ze względu na fakt, że nowa siedziba Muzeum Śląskiego w Katowicach mieści się na terenie dawnej kopalni "Katowice", założeniem projektu była jak najmniejsza ingerencja w krajobraz i wykorzystanie istniejącej budowli i infrastruktury.

W przypadku tego obiektu wykorzystano systemy instalacyjne Geberit Duofix, przyciski spłukujące Geberit Mambo, systemy wodociągowe Geberit Mapress oraz system odwadniania dachów Geberit Pluvia. Geberit Mapress jest idealnym rozwiązaniem w projektach o największych wymaganiach. Dzięki złączkom i szerokiemu zakresowi materiałowemu rur, system ten jest odpowiedni do zasilania w wodę, sprężone powietrze, gaz i wiele innych mediów, w tym także wodę pitną. W systemie Geberit Mapress zastosowana została technologia zaciskowa, co daje szybki i niezawodny montaż. Trwałość i szczelność instalacji w systemie zaciskowym uzyskiwana jest poprzez łączenie rur na zimno, to znaczy, że nie wymaga ona stosowania otwartego płomienia niezbędnego w procesie lutowania lub spawania. Dzięki temu podczas modernizacji lub naprawy instalacji nie ma potrzeby zapewnienia dodatkowych środków ochrony.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Realizacja projektu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia trwała od 2012 roku. Zaprojektowana została przez firmę Konior Studio, a generalnym wykonawcą została firma Warbud. Wielka sala koncertowa pomieści blisko 1800 osób, zaś sala kameralna przeznaczona jest dla około 300 słuchaczy.

W obiekcie zastosowane zostały systemy rurowe wielowarstwowe Geberit Mepla, które charakteryzują się m.in.: niską chropowatością, nadzwyczajną odpornością na rozciąganie, stabilnością i szczelnością. Wszystko dzięki zastosowaniu najwyższej technologii i najlepszej jakości materiałów z tworzywa sztucznego - sieciowanego polietylenu oraz aluminium.

Kolejnym rozwiązaniem są przyciski spłukujące Geberit Sigma60, które zaprojektowane są w ten sposób, aby żaden element nie wystawał poza ściany i nadał ogólnego wrażenia przestronności łazienki. W przypadku odwadniania dachów wykorzystana została technologia Geberit Pluvia, wykorzystująca podciśnienie do szybszego usuwania wody deszczowej z dachu.

Marka Geberit to lider w technologii sanitarnej w Polsce oraz Europie. Ze względu na wszechstronne doświadczenie oraz najwyższą jakość firma Geberit cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, a jej produkty wykorzystywane są w wielu prestiżowych obiektach w Polsce i na świecie, zapewniając najwyższe standardy w codziennym użytkowaniu.

źródło i zdjęcia: GEBERIT

logo footer