BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Podpisanie porozumienia z Polskim Związkiem Tenisowym oraz otwarcie hali tenisowej w Bydgoszczy

25 lipca 2015 r. w Bydgoszczy, Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, podpisał "Porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju infrastruktury tenisowej" z przedstawicielami Polskiego Związku Tenisowego na nowo otwartej hali tenisowej na terenie Stadionu Zawiszy.


Celem Porozumienia jest koordynacja oraz zwiększenie działań dążących do poprawy infrastruktury tenisowej w Polsce. Ze swojej strony ministerstwo deklaruje uwzględnianie hal i kortów tenisowych w swoich programach oraz tworzenie programów dedykowanych poprawie stanu infrastruktury tenisowej.

Polski Związek Tenisowy zobowiązał się do pomocy zarówno pod względem merytorycznym (uwagi dotyczące wymogów techniczno-funkcjonalnych, diagnoza stanu infrastruktury tenisowej), jak i przy upowszechnianiu informacji o programach ministerstwa.

Hala tenisowa, na której odbyło się podpisanie Porozumienia została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej z I edycji Programu budowy hal tenisowych. Całkowita wartość zadania wyniosła niecałe 4,5 mln zł., natomiast dofinansowanie prawie 1,5 mln zł.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer