BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Kto się pożywi na Euro 2012?

„Super Express” ujawnia kolejną informację dotyczącą przygotowań do EURO 2012. Po ukazaniu się artykułu, w którym mowa była o gigantycznych premiach dla zarządu spółki PL.2012 za wykonanie swojej pracy, premier nakazał zwrot nagród.

Argumentacja Donalda Tuska była klarowna: w czasach kryzysu rozdawanie państwowych pieniędzy jest niestosowne. „Super Express” postanowił więc sprawdzić inną spółkę pracującą przy przygotowaniach do Euro 2012.

Narodowe Centrum Sportu to państwowa spółka, tak jak PL. 2012. Pracuje nad budową stadionu w Warszawie. Zatrudnia pół setki ludzi i średnie wynagrodzenie wynosi tam 10 tys. zł. Trzyosobowy zarząd spółki dostał premie w sumie ponad 55 tys. zł.

Za co? Za postępy w pracy. Wydaje się, że praca generalnie polega na tym, że są w niej i muszą być postępy. Może więc premie powinny być wypłacane za coś nadzwyczajnego? To już druga skandaliczna niestosowność związana z Euro 2012.

Argumenty Ministerstwa Sportu, że nagrody zostały wypłacone zgodnie z zapisami w kontraktach, wydają się działać przeciwko ministerstwu odpowiedzialnemu za konstrukcję tych umów. Pozostaje nam mieć nadzieję, że i w tym przypadku wśród naszych polityków zapanuje dość powszechna zgodna, że te premie także powinny wrócić do państwowej kasy.

źródło: Super Express
zdjęcie: www.paiz.gov.pl

logo footer