BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie siłowni zewnętrznej na Osiedlu Pruślin

9 sierpnia 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej w Ostrowie Wielkopolskim, wykonanej w ramach inicjatywy lokalnej. Mieszkańcy osiedla pracowali przy inwestycji cały lipiec, dzięki czemu osiedle zyskało nowe miejsce do spędzania wolnego czasu.


Dzisiaj spełnia się kolejne marzenie mieszkańców osiedla Pruślin, powiedziała w swoim przemówieniu Aleksandra Zuchowska, Przewodnicząca Rady Osiedla "Pruślin" i Radna Rady Miejskiej. Jestem przekonana, że inicjatywa ta przyczyni się do polepszenia więzi lokalnych, a zwłaszcza więzi pokoleniowych mieszkańców osiedla, gdyż sąsiaduje z powstałym w 2012 roku placem zabaw, zainicjuje działania związane z rekreacją i sportem na osiedlu. Ponadto, osiedle Pruślin wzbogaciło się o kolejny obiekt małej architektury, a tym samym staje się coraz piękniejsze.

Koszt tej inwestycji wyniósł 45 742,00 zł, w tym z budżetu miasta pozyskano kwotę 39 742 złotych. Wkład własny w formie świadczenia pracy społecznej mieszkańców osiedla wyniósł 6.000,00 złotych. Siłownia ta by nie powstała, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców osiedla Pruślin. Szczególne podziękowanie otrzymał Stanisław Furmanek, który kierował pracą społeczną mieszkańców od 4 lipca do 30 lipca 2015 roku.

źródło i zdjęcie: www.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

logo footer