BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Sosnowcu powstanie stadion, hala sportowa i lodowisko

Rusza konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Taką informację podał w zeszły czwartek podczas spotkania z dziennikarzami na Górce Środulskiej prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Konkurs przeprowadzi Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP z Katowic.


W skład Parku Sportowego, który ma powstać na terenach przy Górce Środulskiej wejdą:
  - stadion piłkarski o pojemności 12 tysięcy widzów z możliwością rozbudowy do 15 tysięcy
  - halę sportową o pojemności 3 tysięcy widzów
  - lodowisko z jedną taflą o pojemności do 2,5 tysiąca widzów.

Zakładamy, że na budowę obiektów wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem przeznaczymy 150 milionów złotych. Zanim obiekty powstaną chcemy stworzyć Gminny Zespół Konsultacyjny, w skład którego wejdą przedstawiciele policji, straży pożarnej a także mieszkańcy, podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Termin zakończenia konkursu i wybór najlepszej pracy konkursowej nastąpi do 15 grudnia 2015 r. Autor najlepszej pracy będzie wykonawcą dokumentacji projektowej na "Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu" z terminem zakończenia w 2016 roku wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Zgodnie z naszymi wyliczeniami zakładamy, że pierwsza łopata zostanie wbita w 2017 roku, dodaje prezydent, który jednocześnie zapewnił mieszkańców, że powstanie obiektów sportowych nie oznacza likwidacji terenów zielonych. Stadion nie oznacza, że zabierzemy mieszkańcom tereny zielone, że postawimy coś kosztem czegoś. Park na tym nie ucierpi, uspokaja prezydent. Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jak chcemy być postrzegani. Nie może być tak, że 200-tysięczne miasto nie może zaprosić wielkiej gwiazdy na koncert bo po prostu nie ma gdzie zorganizować koncertu. Stadion, hala to nie tylko mecze, podkreśla Chęciński.

Jednym z założeń powstania Parku Sportowego jest także utworzenie Izby Pamięci Zagłębiowskiego Sportu.

źródło i zdjęcie: www.sosnowiec.pl

logo footer