BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych

Trwa budowa pierwszego na Ursynowie placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Plac zaprojektowany przez logopedów, terapeutów integracji sensorycznej, rehabilitantów i psychologów zostanie oddany do użytku dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 213 we wrześniu 2015 r.


Zakres prac obejmuje wykonanie bezpiecznych nawierzchni amortyzujących upadki, montaż urządzeń zabawowych oraz zagospodarowanie zieleni. Ursynowskie przedszkole obejmuje opieką dzieci m.in. z autyzmem, z zaburzeniami rozwoju mowy, chorobami genetycznymi i niepełnosprawnych ruchowo.

Przedszkolaki mają zajęcia z logopedami, psychologami, rehabilitantami i terapeutami integracji sensorycznej, którzy w ramach swojej działalności chcą rehabilitować dzieci w przyjaznym miejscu i w otoczeniu przyrody, dlatego też powstał pomysł wybudowania terapeutycznego placu zabaw.

Jaki będzie nowy plac? Będzie kolorowy i przyjazny dla najmłodszych, zostanie podzielony na terapeutyczne strefy oddziaływania. Zainstalowane zostaną m.in. tzw. bocianie gniazdo, równoważnie do ćwiczeń, domek z ruchomymi mostkami, tyrolka i ścianka wspinaczkowa. Będą również: zjeżdżalnie, zabawki pobudzające słuch, urządzenia usprawniające małą i dużą motorykę oraz karuzela typu dysk, czyli taka, na której można położyć dzieci poruszające się na wózkach. Powstanie też specjalny labirynt z dźwiękami miejskimi: metra czy autobusu.

Mamy nadzieję, że plac zabaw spodoba się dzieciakom i przyniesie im wiele radości, mówi Robert Kempa, burmistrz Dzielnicy Ursynów. Początkowo planowaliśmy na tę, ważną dla dzieci niepełnosprawnych, inwestycję ok. 500 tysięcy złotych. Widząc jak ważna jest to inicjatywa dla środowiska niepełnosprawnych, Zarząd Dzielnicy przeznaczy jeszcze dodatkowe 100 tysięcy na kolejne urządzenia, które ułatwią pracę z dziećmi nauczycielom i terapeutom, deklaruje burmistrz.

Pierwszy tego typu plac zabaw powinien być gotowy we wrześniu. To trochę później niż początkowo planowano ale w wakacje Przedszkole nr 213 pełniło dyżur i zgodnie z prośbą dyrektora prace można było zacząć dopiero wówczas, gdy podopieczni opuścili placówkę.

źródło i zdjęcie: ursynow.pl

logo footer