BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstaje boisko wielofunkcyjne w Dąbiu

Za budynkiem Szkoły Podstawowej w Dąbiu, wyłoniona w drodze przetargu firma PHU "Grumix" ze Słupii, rozpoczęła prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego.


Pracownicy firmy budowlanej usunęli już asfalt ze starego boiska z asfaltobetonu i obecnie wykonują korytowanie pod nowa podbudowę dla boiska z bezpieczną nawierzchnią, a także niwelacje sąsiadującego z nim terenu.

Na nowym boisku przy Szkole Podstawowej w Dąbiu będzie można grać w: piłkę nożną, tenisa ziemnego oraz siatkówkę. Jego nawierzchnia pokryta zostanie krótką trawą syntetyczną, a obok obiektu znajdować się będą trybuny z siedziskami z polipropylenu dla 64 osób. Boisko zyska osprzęt sportowy w postaci 4 koszy do koszykówki o konstrukcji jednosłupowej, bramek aluminiowych do piłki ręcznej oraz mocowania do siatkówki. Na nowym terenie sportowym zostanie zamontowane oświetlenie do gry po zmierzchu, piłkochwyty oraz ogrodzenie.

Obok boiska znajdzie się skocznia do skoku w dal z rozbiegiem o nawierzchni poliuretanowej i zeskocznia w formie piaskownicy. Przy okazji budowy boiska wymianie będzie podlegała również część starego ogrodzenia przy szkole, a także naprawiona i odnowiona zostanie część elewacji budynku od strony boiska. Pozostała część placu za szkołą zostanie uporządkowana.

Koszt wyżej opisanej inwestycji wyniesie 440 000 zł brutto, z czego 133 333 zł dotowane będzie również ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zgodnie z umową prace potrwają do 30 września b.r.

Już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na drugi etap prac przy zagospodarowaniu otoczenia szkoły w Dąbiu. W ich ramach powstanie parking, chodnik wiodący do boiska wielofunkcyjnego, siłownia zewnętrzna, oraz nowe ogrodzenie całego placu szkolnego. Dodatkowo zmodernizowana zostanie droga dojazdowa na plac szkolny, a druga znajdująca się obok terenu szkoły będzie poszerzona tak, aby łatwo mógł na niej zawracać szkolny autobus. Wyżej wymieniony zakres obowiązków wykonawcy jest przewidziany do zrealizowania jeszcze w 2015 r.

źródło i zdjęcie: www.psary.pl

logo footer