BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Postęp prac na budowie basenu w Żarowie

Minął rok od momentu rozpoczęcia budowy krytej pływalni w Żarowie. Przez ten czas wiele się zmieniło i wszystko wskazuje na to, że inwestycja zakończy się jeszcze w 2015 roku.


Pomimo wielu trudnych sytuacji związanych z rozpoczęciem budowy basenu w Żarowie, z którymi we wcześniejszych latach musiała borykać się gmina dziś już wiadomo, że mieszkańcy doczekają się w końcu upragnionego kąpieliska.

Plac przy ulicy Piastowskiej w Żarowie, gdzie powstaje kryty basen zmienił się nie do poznania. W kilka miesięcy stanął tam obiekt, który został przykryty dachem. Powstała klatka schodowa, a niedawno w budynku basenowym zostały wstawione również okna. Zakończyły się także prace związane z montażem przyłączy ciepłociągu i ciągów kanałów wentylacyjnych.

Budynek basenu jest już w pełni przygotowany do wykonania tynków wewnętrznych i posadzek. Co więcej, wszystkie prace instalacyjne, montażu instalacji elektrycznych, wentylacyjnych z wprowadzeniem na dach i wodno-kanalizacyjnych są już dawno zrealizowane. Łatwo można zauważyć, że elewacja od strony domów jednorodzinnych, przy której pracowała ostatnio ekipa budowlana została osadzona na budynku. Niebawem zmieni się wygląd zewnętrzny budynku basenowego, bo cały obiekt zyska już elewację. W dalszym etapie trwać będą prace przy głównej niecce basenowej oraz kolejne prace wykończeniowe. W tej chwili powstaje także przejście-łącznik pomiędzy halą sportową Gminnego Centrum Kultury i Sportu a budynkiem gimnazjum, wylicza Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością czekają na chwilę, kiedy basen w Żarowie zostanie oddany do użytku. Dziś można już powiedzieć, że ten moment jest coraz bliżej.

źródło i zdjęcie: www.um.zarow.pl

logo footer