BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Elbląg: powstanie "Orlik lekkoatletyczny"

Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło złożony przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego wniosek w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej i przyznało 350 tys. zł dofinansowania do budowy "Orlika lekkoatletycznego" przy Szkole Podstawowej nr 15.


Budowa "Orlika lekkoatletycznego" przy ul. Modlińskiej, realizowana będzie w części w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Dzięki uzyskanemu rządowemu dofinansowaniu zadanie zostanie poszerzone. Nowoczesny obiekt będzie miał 4-torową, 200-metrową bieżnię okrężną o nawierzchni syntetycznej. Z bieżnią okrężną połączona będzie bieżnia prosta, zakończona skocznią do skoku w dal, obok której znajdować się będzie rzutnia do pchnięcia kulą.

Wewnątrz bieżni powstaną dwa boiska: poliuretanowe boisko wielofunkcyjne z koszami i słupkami to siatkówki oraz boisko trawiaste, z bramkami do piłki ręcznej. Oba będą ogrodzone ogrodzeniami z piłkochwytu, w których zamontowane zostaną bramy i furtki. Cały teren zostanie oświetlony, a na budynku zamontowane zostaną kamery monitoringu.

Budowa "Orlika lekkoatletycznego" zostanie zrealizowana do połowy przyszłego roku. Kto zrealizuje przedsięwzięcie okaże się po rozstrzygnięciu procedury przetargowej, oferty przyjmowane będą do 14 września 2015 r.

źródło i zdjęcie: www.elblag.eu

logo footer