BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy obiekt sportowy w Malborku

Przy Szkole Podstawowej nr 8 w Malborku zostanie wybudowany obiekt sportowy. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach Programu Rozwoju Regionalnego Infrastruktury Sportowej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Urząd Miasta Malborka pozyskał na budowę obiektu sportowego dodatkowe fundusze, inwestycja zrealizowana zostanie w ramach Programu Rozwoju Regionalnego Infrastruktury Sportowej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koszt przedsięwzięcia to kwota 1 mln 56 tys. zł. z czego 350 tys. pochodzi ze środków ministerstwa z programu lekkoatletycznego.

Do końca września 2016 roku powstanie 60 m bieżni prostej, 200 m bieżni okrężnej, skocznia do skoków w dal i wzwyż, koło do pchnięcia kulą, boisko wielofunkcyjne o wymiarach 20 m x 40 m, mała infrastruktura - ławki dla kibiców oraz pełne wyposażenie boiska: piłkochwyty, bramki do piłki ręcznej, komplet do koszykówki.

Budowa obiektu sportowego zostanie rozpoczęta jeszcze w tym roku, z zaangażowaniem środków miasta Malborka w kwocie 250 tys. zł.

Nowy obiekt będzie wykorzystywany przez dzieci i młodzież na potrzeby treningowe oraz w czasie zajęć wychowania fizycznego. Będzie to także obiekt umożliwiający współzawodnictwo szkół lokalnych.

źródło: www.urzad.malbork.pl
zdjęcie: archiwum Szkoły Podstawowej nr 8

logo footer