BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Czy Euro 2012 odbędzie się w Chorzowie lub Krakowie?

Plotki o tym, że stan przygotowań do Euro 2012 na Ukrainie jest fatalny, są mocno przesadzone - trzy ukraińskie miasta na pewno poradzą sobie z organizacją turnieju. Jedynie Lwów może stracić Euro, głównie z powodu katastrofalnej sytuacji związanej z rozbudową lotniska. To szansa, by mistrzostwa trafiły do piątego polskiego miasta, czyli Chorzowa lub Krakowa.

UEFA dała Ukrainie czas do 30 listopada na uporządkowanie spraw związanych z organizacją turnieju. Uznano, że tylko w Kijowie mogą być rozegrane mecze. Charków, Donieck i Lwów dostały od UEFA ultimatum - muszą poprawić lotniska, hotele i drogi.

13 maja prezydent UEFA Michel Platini zagroził, że Kijów może jednak stracić mecz finałowy Euro 2012. Teraz wiadomo, że mecz się tam odbędzie. UEFA miała zastrzeżenia, że wokół stadionu nie ma miejsca do utworzenia strefy VIP. W środę wicepremier Iwan Wasiunyk wydał rozporządzenie, że rząd przygotuje na nią 4,5 hektara terenów przyległych do stadionu.

Euro 2012 stało się elementem walki politycznej. Rząd Julii Tymoszenko kłóci się z prezydentem Wiktorem Juszczenką o wydawane pieniądze publiczne. Sprawia to wrażenie chaosu i ogromu problemów, choć w rzeczywistości sytuacja nie jest taka zła.

Miasta nie mogą w pełni liczyć na polityków, więc na własną rękę poszukują inwestorów. Ostatnio wyszły z inicjatywą, by rząd zachęcił inwestorów do wybudowania hoteli poprzez przyznanie im ulg podatkowych. Propozycja jest prosta: za każdą gwiazdkę hotele otrzymają jeden rok zwolnienia od podatków.

źródło: Polska Dziennik Zachodni
zdjęcie: www.dziennik.pl

logo footer