BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie szkoły podstawowej i hali sportowej w Zalasewie

3 września 2015 r. uroczyście otwarta została Szkoła Podstawowa w Zalasewie. W pięknym, nowoczesnym, przestronnym budynku do dyspozycji uczniów jest 28 sal lekcyjnych wyposażonych w tablice interaktywne, pracownia komputerowa, biblioteka z czytelnią, świetlica szkolna, a także przeszklony plac zabaw, tzw. "ogród na niepogodę".


W pełnowymiarowej hali sportowej z widownią, przeznaczoną na 1000 osób mogą być prowadzone zajęcia wychowania fizycznego dla trzech klas równocześnie. Ścianka wspinaczkowa w znacznym stopniu uatrakcyjnia ofertę zajęć pozalekcyjnych. Szkoła dysponuje również salą do gimnastyki korekcyjnej.

Imponująco prezentuje się sala amfiteatralna z widownią na 300 miejsc wraz z zapleczem scenicznym.

Na terenie szkoły znajduje się również boisko wielofunkcyjne przystosowane do gier: piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa, boisko piłkarskie, bieżnia czterotorowa, skocznia do skoku w dal i 2 place zabaw dla młodszych dzieci, wyposażone w huśtawki, piaskownice, domki, pomosty wiszące, zjeżdżalnie i inne atrakcje.

Trwająca zaledwie rok budowa, kosztowała ok. 36 mln złotych i w całości sfinansowana została z budżetu Swarzędza. Głównym wykonawcą była firma AGROBEX, natomiast towarzyszące budowie szkoły inwestycje drogowe (przebudowa ulicy Heweliusza) to dzieło firmy KRUG. Zadbano również o bezpieczeństwo (przejścia z sygnalizacja świetlną oraz kamery monitoringu), oraz dobry dojazd komunikacją miejską.

źródło i zdjęcie: http://www.swarzedz.pl

logo footer