BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Umowa na budowę nowej sali gimnastycznej w Wołominie podpisana

W połowie sierpnia Burmistrz Wołomina, Elżbieta Radwan, podpisała umowę na rozbudowę i przebudowę Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W ramach inwestycji powstanie nowa sala gimnastyczna.


Wartość całej inwestycji to ponad 7 mln złotych.

Ta inwestycja jest bardzo oczekiwana przez nas i przez mieszkańców, bo trójka to jedyna szkoła na terenie gminy, w której brakuje sali gimnastycznej, mówi burmistrz Elżbieta Radwan. Ale jest to też placówka, która od lat osiąga najlepsze wyniki w nauce. Tak jak obiecałam, na oświatę i poprawę warunków kształcenia wołomińskich dzieci zawsze znajdziemy pieniądze. Nie było łatwo, ale wygospodarowaliśmy środki na tę inwestycję, z czego bardzo się cieszę, dodaje.

Entuzjazm pani burmistrz podzielają dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Dzięki nowo powstałej sali gimnastycznej dzieci będą mogły ćwiczyć w komfortowych warunkach i móc realizować swoje sportowe pasje. Szkoła zyska też nowe sale lekcyjne i szatnię, a cały budynek będzie miał nowoczesny wygląd. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec sierpnia 2016 roku.

Spośród ofert na realizację zadania "Budowa sali gimnastycznej przy SP nr 3 w Wołominie" wyłoniono wykonawcę - Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z Jędrzejowa. Zgodnie z założeniami szkoła zostanie rozbudowana o część trzykondygnacyjną w kształcie dwóch stykających się prostokątów o wymiarach 17,42x24,4m oraz 11,08x12m. Budynek w modernizowanej części jest podpiwniczony i docelowo będzie się składał ze strefy dydaktycznej, obejmującej 10 sal lekcyjnych, świetlicę i bibliotekę oraz nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem.

Bezpośrednio przy sali zaprojektowano magazyn sprzętu sportowego, powstaną też 2 szatnie z umywalniami przeznaczone dla 17 osób każda oraz pokój nauczycieli WF-u z szatnią i łazienką. Projekt zakłada również budowę części administracyjnej, w której znajdą się 2 pokoje dyrektorów, sekretariat, pokój nauczycielski, pokój pielęgniarki, pokój pedagoga i pomieszczenie woźnego. Powstanie też zaplecze sanitarne i szatnia uczniowska z prawdziwego zdarzenia.

Strefę wejściową dla uczniów zaprojektowano w północno-wschodniej części budynku, bezpośrednio przy szatni, natomiast wejście dla nauczycieli i rodziców zlokalizowano przy nowo projektowanej klatce schodowej. W sali gimnastycznej znajdzie się rozsuwana trybuna dla blisko stu widzów oraz boisko sportowe o wymiarach 11x21m, które umożliwi przeprowadzenie rozgrywek siatkarskich, koszykarskich, piłki ręcznej, czy nożnej halowej. Przewiduje się też podział hali na 2 boiska ćwiczebne, wydzielane za pomocą kurtyny dźwiękochłonnej.

źródło i zdjęcie: http://wolomin.org

logo footer