BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Mostostal zbuduje centrum wodno-sportowe w Olsztynie

Urząd miasta w Olsztynie rozstrzygnął przetarg na budowę centrum wodno-sportowego. Wygrała go warszawska firma Mostostal. Wartość inwestycji szacowana jest na 54 mln zł. 

Rzecznik prasowa urzędu miasta w Olsztynie Aneta Szpaderska, powiedziała, że do przetargu stanęło 14 firm. Oferta Mostostalu (działa w tym przetargu w konsorcjum) okazała się najtańsza.

Urzędu Zamówień Publicznych, musi skontrolować i zatwierdzić wynik przetargu, poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Jego zdaniem inwestycja rozpocznie się za około cztery miesiące.

Centrum wodno-sportowe w Olsztynie będzie składało się m.in. z basenu olimpijskiego, basenu do rozgrzewki i nauki pływania oraz basenu rekreacyjnego, w którym mają się znaleźć leżanki z masażem podwodnym, bicze wodne, sztuczna rzeka oraz kaskada wodna. Projekt zakłada także budowę brodzika dla dzieci oraz dwóch zjeżdżalni.

Oprócz atrakcji wodnych w centrum mają się znaleźć gabinety odnowy biologicznej oraz rehabilitacyjne, a także sale sportowe.

Mieszkańcy Olsztyna od lat wskazywali budowę tego rodzaju centrum wodno-sportowego jako jedną z pilniejszych inwestycji w mieście. Teraz w Olsztynie są dwie miejskie pływalnie, na które trudno zdobyć bilety.

źródło: PAP
zdjęcie: www.esportplus.pl

logo footer