BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Plany budowy hali widowiskowo-sportowej w Białymstoku

O wybudowaniu do 2020 roku i wspólnym finansowaniu hali widowiskowo-sportowej rozmawiali prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, minister Adam Korol, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk oraz poseł Robert Tyszkiewic


Minister Sportu i Turystyki Adam Korol poparł budowę hali sportowo-widowiskowej w Białymstoku i zadeklarował wsparcie w wysokości 40 mln zł z Ministerstwa.

Mam nadzieję, że halę widowiskowo-sportową uda się zrealizować przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Województwa. 1/3 kosztów budowy hali pokryje Miasto, a 1/3 kwoty zadeklarowało Ministerstwo, mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Oczekujemy od Samorządu Województwa wsparcia na podobnym poziomie.

Wszyscy uczestnicy spotkania*, które odbyło się 15 września 2015 r., poparli pomysł wybudowania hali sportowo-widowiskowej w Białymstoku. Deklarowana data powstania tego obiektu, w wymiarze, który znamy z projektu, to 2020 rok. Dodatkowo, po ostatnim spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Komitetu Olimpijskiego padła propozycja, aby rozszerzyć jego formułę o tory do treningów lekkoatletycznych.

Warto pamiętać o tym, że współcześnie sport odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym. Służy nie tylko wszechstronnemu rozwojowi człowieka, ale również zachowaniu zdrowia i sprawności oraz wartościowemu zagospodarowaniu wolnego czasu.

*W spotkaniu udział wzięli: Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, Adam Korol, Minister Sportu i Turystyki, Bogdan Dyjuk, członek Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Robert Tyszkiewicz, poseł na Sejm RP.

źródło i zdjęcie: www.bialystok.pl

logo footer