BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe obiekty sportowe w Częstochowie

25 września 2015 r. otwarto obiekt lekkoatletyczny przy Gimnazjum nr 18 i Szkole Podstawowej nr 53 na Wrzosowiaku, a wielofunkcyjne boisko przy Gimnazjum nr 16 na Stradomiu.


Inwestycja przy ul. Orkana kosztowała blisko 318 tys. zł i została zrealizowana w ramach lokalnej inicjatywy mieszkańców. Obiekt lekkoatletyczny składa się z bieżni, rozbieżni, skoczni do skoku w dal i trójskoku oraz rzutni do pchnięcia kulą. W ramach realizacji zadania kupiono też sprzęt sportowy, m.in. kule wyczynowe i pałeczki sztafetowe.

Podczas oficjalnego otwarcia dzieci i młodzież z Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i sportowe.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej. Dokumentację projektową przygotowała Pracownia Projektowa ATTYKA z Częstochowy, a nadzór inwestorski pełniła firma Handlowo-Usługowa KOMAX z Kłobucka.

Uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego świętowali dziś także uczniowie Gimnazjum nr 16 przy ul. Ułańskiej. Powstało tam wielofunkcyjne boisko o wymiarach 24,10x44 m, zawierające w swoim obrysie: boisko do piłki ręcznej, tenisa ziemnego, dwa boiska do koszykówki i dwa do siatkówki. Obiekt wyposażono w urządzenia sportowe, ogrodzono siatką i dwoma piłkochwytami. Wybudowano też chodnik i zamontowano ławki.

Inwestycja kosztowała ponad 330 tys. zł. Zadanie zrealizowano w większości ze środków budżetu obywatelskiego - 244 tys. zł. Pozostałe nakłady (nieco ponad 86 tys. zł) pochodzą z budżetu miasta.

Realizacją inwestycji zajmowało się Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "GRETASPORT" z Dąbrowy Górniczej.

źródło i zdjęcie: www.czestochowa.pl

logo footer