BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Debata "Ogólnodostępne pola golfowe szansą na rozwój regionów"

15 października 2015 r. odbędzie się debata będąca częścią projektu "Upowszechnianie golfa w Polsce poprzez rozwój ogólnodostępnej infrastruktury golfowej" sfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, nad którym patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski.


Polskie samorządy lokalne zaczynają dostrzegać potencjał inwestowania w ogólnodostępne pola golfowe. Budowane przez gminy obiekty mają być nie tylko otwartym miejscem aktywności fizycznej mieszkańców, ale i narzędziem do promocji regionu, podnoszącym wartość lokalnych gruntów.

Wielu włodarzy gmin zdało już sobie sprawę, że przemyślana inwestycja w pole golfowe na ich obszarze to okazja do zagospodarowania nieatrakcyjnych terenów. Wystarczy kilkanaście hektarów, które po przekształceniu stają się sportowym obiektem poprawiającym wizerunek okolicy, tworzą miejsca pracy, a w końcu znacząco wpływają na wzrost cen okolicznych działek, powiedział prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski.

Dodał, że inwestycje w obiekty golfowe finansowane ze środków samorządów lokalnych, które w Polsce są nowością, na Zachodzie są podstawową bazą tego sportu. Pola golfowe wpływają także na ożywienie turystyki, bowiem gracz przyjeżdżając na rundę korzysta z bazy hotelowej i gastronomicznej. W skali lokalnej sprzyjają promocji danej miejscowości.

W ostatnich latach zrealizowano w Polsce kilka pionierskich inwestycji w ogólnodostępną infrastrukturę golfową, na czele z pierwszym polem sfinansowanym w całości ze środków publicznych - otwartym w 2013 roku "Zawarciem" w Gorzowie Wielkopolskim - 9-dołkowym polem, które powstało na terenie byłego składowiska odpadów. W ślad za Gorzowem idą kolejne miasta, a golf został nawet wpisany w "Strategię rozwoju turystyki w woj. Zachodniopomorskim".

Czy ta olimpijska dyscyplina ma w Polsce szansę, by zyskać na popularności i stać się narzędziem do aktywizacji sportowej mieszkańców, zagospodarowania nieużytków i promocji regionów? Czy budowa pola może być znacznie tańsza od innych obiektów sportowych?

Te i inne tematy zostaną poruszone na koordynowanej przez Polski Związek Golfa debacie, która odbędzie się 15 października 2015 r. o godz. 14.00 w siedzibie PAP, ul. Bracka 6/8 w Warszawie.

  • W debacie wezmą udział: Pani Dorota Idzi - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
  • Pan Sławomir Piński - Wojewódzka Rada Ekspertów ds. Turystyki przy Marszałku Województwa Zachodniopomorskiego
  • Pan Andrzej Dziuba - Prezydent Miasta Tychy
  • Pan Łukasz Marcinkiwicz - Wiceprezydent Miasta Gorzów Wielkopolski
  • Prof. dr hab. Marek Kosmala - Katedra Architektury Krajobrazu, SGGW w Warszawie
  • Pan Marek Michałowski - Prezes Zarządu Polskiego Związku Golfa
  • Pan Marek Zdziebłowski - Prezes Zarządu Klubu Sportowa Polska

Spotkanie poprowadzi red. Krzysztof Rawa.

Debata będzie częścią projektu "Upowszechnianie golfa w Polsce poprzez rozwój ogólnodostępnej infrastruktury golfowej" sfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, nad którym patronat honorowy objął Polski Komitet Olimpijski.

Spotkanie skierowane jest do władz samorządowych, mediów i organizacji społecznych.

źródło i zdjęcie: http://pzgolf.pl

logo footer