BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki "KIBICE RAZEM"

13 października 2015 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki przy wsparciu Polskiego Związku Piłki Nożnej po raz drugi zorganizowało konferencję o tematyce kibicowskiej i bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich w Polsce. Podczas Konferencji zaprezentowany został nowy Program Ministra Sportu i Turystyki KIBICE RAZEM. Konferencji towarzyszył także Kongres założycielski Ogólnopolskiego Związku Klubów Kibiców Niepełnosprawnych.


"Program Ministra Sportu i Turystyki KIBICE RAZEM dotyczący poprawy organizacji i bezpieczeństwa imprez sportowych w Polsce poprzez budowę struktur dialogu i współpracy ze środowiskiem kibiców na lata 2016-2018" stanowi kontynuację projektu KIBICE RAZEM, a jego celem strategicznym jest poprawa organizacji i poziomu bezpieczeństwa imprez sportowych poprzez kontunuowanie dialogu i współpracy z kibicami. Program w oparciu o strukturę ośrodków lokalnych zakłada systematyczne wsparcie dla pozytywnych inicjatyw kibiców, rozwoju i profesjonalizacji stowarzyszeń kibiców, budowy i wsparcia elit środowiskowych oraz redukcję postaw przemocy i agresji w środowisku kibiców.

Program ma charakter otwarty - nie wyklucza żadnej z grup kibicowskich, proponując jednocześnie pozytywną alternatywę dla kultury przemocy. Podstawową komórką Programu jest lokalny ośrodek dla kibiców, których aktualnie funkcjonuje 9.

Program ma charakter wieloletni i zakłada ścisłe partnerstwo organów władzy centralnej i samorządowej, organizacji pozarządowych i środowiska kibiców. Przekształcenie projektu w Program zapewni stabilne finansowanie ośrodków lokalnych. W 2015 r. MSiT ogłosi konkurs ofert na realizację działań w Programie w okresie trzyletnim, a umowa z koordynatorem centralnym podpisana zostanie na okres 2016-2018. W ramach Programu planowane jest otwarcie corocznie 3 nowych ośrodków. Długofalowa kontynuacja polegać będzie na stworzeniu ogólnopolskiej sieci ośrodków lokalnych, w celu zwiększenia ich oddziaływania na środowisko kibiców.

Ogólnopolski Związek Klubów Kibiców Niepełnosprawnych to pierwszy tego typu związek o zasięgu ogólnopolskim. W Kongresie udział wzięły stowarzyszenia z różnych miast Polski, w tym Wrocławia, Legnicy, Katowic, Zabrza i Gdańska.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer