BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Umowa na dofinansowanie budowy hali sportowej w Radomiu podpisana

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Radomiu. W Urzędzie Miejskim została podpisana umowa w tej sprawie.


To wyjątkowa chwila, bo o budowie hali mówiło się od wielu lat. Ten moment pokazuje, że mamy już zapewnione finansowanie. Dziękuję wszystkim, którzy pracują nad tym projektem, ale szczególne słowa podziękowania należą się premier Ewie Kopacz, bo gdyby nie jej przychylność, na pewno dzisiaj, po 10 miesiącach pracy, nie ciszylibyśmy się z tak wielkiego sukcesu, powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Ministerialna dotacja pokryje połowę tzw. kosztów kwalifikowanych i wyniesie prawie 35,7 mln złotych. To najwyższy z możliwych poziom dofinansowania. Gratuluję miastu dobrze przygotowanego wniosku, powiedział podpisując umowę wiceminister Bogusław Ulijasz. Podkreślił, że planowana budowa to inwestycja ważna nie tylko dla profesjonalistów, ale także bardzo istotna dla dzieci i młodzieży. Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że nasze dzieci z powodu braku ruchu mogą być pierwszym pokoleniem, które będzie żyło krócej od swoich rodziców. Wierzę jednak, że jeśli na tej hali będą trenować sportowcy najwyższego formatu, to będzie to impuls dla młodego pokolenia. Słowa uczą, a przykład pociąga, podsumował minister Ulijasz.

Według kosztorysu budowa hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga będzie kosztowała około 90 mln złotych. Równolegle mają być prowadzone prace przy budowie stadionu, którego jedna z trybun będzie bezpośrednio sąsiadowała z halą. Przetarg na budowę Radomskiego Centrum Sportu zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu, a w pierwszym kwartale przyszłego roku wykonawca wejdzie na plac budowy.

Oprócz ministerialnej dotacji na sfinansowanie inwestycji zostaną przeznaczone m.in. pieniądze, które niedawno miasto otrzymało od marszałka Województwa Mazowieckiego oraz środki własne zarezerwowane w wieloletniej prognozie finansowej. Przewidujemy, że sezon 2018/2019 nasi siatkarze, koszykarze i piłkarze rozpoczną na nowych obiektach. Będzie to najnowocześniejsza hala sportowa na Mazowszu, z 5 tysiącami miejsc na trybunach, gotowa przyjmować krajowe i międzynarodowe imprezy. Spodziewane wizyty gości z Polski i zza granicy to szansa dla naszego miasta także na rozwój gospodarczy, ocenia prezydent Radosław Witkowski.

źródło i zdjęcie: www.radom.pl

logo footer