BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Nysie powstanie wielofunkcyjne boisko

Do końca września trwały uzgodnienia i przygotowanie projektu dla nowego wielofunkcyjnego boiska, które będzie zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 5 w Nysie.


Dotychczas do budynku przylegało boisko pokryte nawierzchnią asfaltową, które po kilkudziesięciu latach użytkowania nie nadaje się nawet do remontu - a tylko do wybudowania od nowa. Kolejne lata, pogoda oraz pobliskie drzewa zrobiły swoje, przez co płyta przypomina dziś istny tor przeszkód, na którym po nawet najmniejszym deszczu zalegają spore kałuże.

W budżecie na 2016 rok Gmina Nysa ujęła środki na inwestycję, w ramach której oprócz boiska wielofunkcyjnego powstanie także: bieżnia, plac zabaw oraz strefa do odpoczynku i nauki na świeżym powietrzu.

Jak mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, Eulalia Woźniak, potrzeby społeczne w zakresie takiej inwestycji są naprawdę duże: Z boiska powinna także korzystać młodzież spoza szkoły. Każdego dnia, kiedy tylko nie pada widać, że ludzie korzystają z tego boiska. Jest to centrum miasta i jest bardzo istotne, żeby dzieci i młodzież miały co robić popołudniami na świeżym powietrzu.

Decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na terenie szkoły zostaną zachowane wiekowe drzewa, które niegdyś wchodziły w skład plant czyli terenów zielonych założonych na miejscu średniowiecznych fortyfikacji.

Ponadto cały teren ma być oświetlony oraz objęty monitoringiem.

źródło i zdjęcie: www.nysa.eu

logo footer